In-line hokejisté dotáhli úspěšnou cestu za zlatem, ve finále MS si poradili s Francií

Čeští in-line hokejisté vybojovali na světovém šampionátu organizace FIRS zlaté medaile. V semifinále si nejprve poradili se Švýcarskem vysoko 10:1 a v souboji o titul vyhráli nad týmem galského kohouta jasně 7:2. Za poslední čtyři roky tak získali potřetí nejcennější kov a celkově pošesté.

Češi se vrátili na in-line hokejový trůn, ve finále MS přehráli Francii

Svěřenci kouče Martina Tvrzníka nenašli v italském Asiagu za celý turnaj přemožitele. Postupně porazili ve skupině Lotyšsko 14:0, Švýcarsko 4:2 a obhájce stříbra Italy 3:0. Nejvíce se nadřeli poté ve čtvrtfinále proti USA, které porazili 4:3 až v prodloužení. V semifinále naopak rozstříleli Švýcarsko 10:1.

Ráz finále udal ve třetí minutě vedoucí trefou Pavel Strýček. Francouzi se prosadili poprvé až za stavu 0:4. Hlavním tahounem vítězů byl Marek Loskot, jenž dvakrát skóroval a na další dva góly nahrál, bilance Petra Kafky byla jen o jednu asistenci chudší.

Bronz získalo Švýcarsko, které porazilo Kanadu 8:2.