Sportovní zprávy

In-line hokejisté deklasovali Mexiko a postoupili do semifinále MS

Beroun - Čeští in-line hokejisté porazili ve čtvrtfinále mistrovství světa organizace FIRS v Berouně Mexiko 13:1. K vysoké výhře přispěli shodně hattrickem Petr Šinágl a Martin Tvrzník. V pátečním semifinále narazí tým vedený koučem Jiřím Suhradou na výběr USA, který je jedním ze spolufavoritů celého šampionátu. Američané se na postup nadřeli mnohem více - přestože prohrávali, porazili Itálii 2:1.

Vítěz kvalifikační skupiny C na český tým od začátku vůbec nestačil. Od úvodního vhazování se hrálo na jednu bránu, což nejlépe vystihuje i konečný poměr střel, který vyzněl 60:8 pro vítěze zápasu. Již ve druhé minutě otevřel z velkého úhlu skóre Toman. V šesté minutě pak načal své střelecké představení Tvrzník. Poté sice Snopek orazítkoval jen tyč, ale když Vozdecký zvýšil na 3:0, bylo zřejmé, že Češi si nebudou postup do dalších bojů zbytečně komplikovat.

Záznam utkání sledujte ZDE.

Přestože vzápětí snížil k velké radosti Mexičanů Ramirez, následující minuty patřili Šináglovi. Svůj hattrick vtěsnal mezi 14. a 17. minutu, v tomto časovém úseku se navíc trefil i Šebek, takže poločasové skóre narostlo až na 7:1. Také druhý poločas měl stejný obraz hry, české mužstvo se bavilo ofenzivním hokejem a přidávalo i další branky. Jubilejní desátý gól dal ve 31. minutě Tvrzník, tentýž hráč také uzavřel svůj hattrick i konečné skóre na 13:1.

Čtvrtfinále MS v in-line hokeji:
ČR - Mexiko 13:1 (7:1)
Branky: 6., 31. a 40. Tvrzník, 13., 14. a 17. Šinágl, 15. a 27. Šebek, 2. Toman, 10. Vozdecký, 26. Rudovský, 36. Strýček, 36. Loskot - 11. Ramirez.

USA - Itálie 2:1 (0:1)
Kanada - Švýcarsko 5:6 v prodl. (3:2, 2:3 - 0:1)
Francie - Německo 4:1 (2:1)