Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
MS Austrálie

Hry Commonwealthu skončily. Nejvíc se dařilo Austrálii

V Birminghamu skončily Hry Commonwealthu. Nejlepší sportovkyní jedenáctidenních soutěží vyhlásili pořadatelé Feng Tianwei. Stolní tenistka ze Singapuru opouští tradiční klání zemí Britského společenství národů se třemi zlatými.

Je nám líto, video expirovalo.
Skončily Hry Commonwealthu

Za čtyři roky se budou Hry, kterých se účastní několik tisíc sportovců a patří mezi největší sportovní události na světě, konat v Austrálii. Ta ovládla letošní medailové pořadí.

A to i díky dvojnásobné mistryni světa Australance Kelsey-Lee Barberové, která Hry Commonwealthu vyhrála vůbec poprvé. Nezastavil ji ani nedávno prodělaný covid. Barberová posledním pokusem poslala oštěp do vzdálenosti 64,43 m a krajanku Mackenzie Littleovou přehodila o 16 centimetrů. Ve středu se s vítězkou popasuje v Monaku na Diamantové lize také Barbora Špotáková.

Slavnostní zakončení Her připomnělo kulturu Birminghamu - třeba televizní seriál Peaky Blinders, který se ve druhém největším městě Velké Británie odehrává. A posledním účinkujícím byl možná nejslavnější místní rodák, zpěvák Ozzy Osborne.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články