Následuje
MS v rybníkovém hokeji

Hradilek: Takový úspěch už možná nikdy nezažiju

Praha - Vavřinec Hradilek seděl před startem ve své lodi a zpovzdálí vnímal ovace, které propukly, když projel cílem Jiří Prskavec. Ten zajel fantastickou jízdu a po šťouchu Hradilka ve čtvrté brance to téměř vypadalo, že by mohl svého slavnějšího kolegu překonat. Hradilek však, třebaže si připsal dvě vteřiny penalizace, zajel ještě lépe a získal svůj první titul mistra světa.

Oslava Vavřince Hradilka
zdroj: ČTK/ autor: Adámek Ladislav

Na startu nechtěl Hradilek poslouchat hlasatele, nechtěl znát časy soupeřů. "Občas to s člověkem trochu zamává," uznal. Zajel v přípravě trochu dál od trati, ale lepší to nebylo. "Bál jsem se odjet dál, abych start stihl," usmál se.

Pro Hradilka to je první zlatá medaile v kariéře. Z olympiády v Londýně má stříbro, stejně jako z MS 2010 v Tacenu. "Je to neuvěřitelný úspěch a to, co se tady dneska stalo, už možná nikdy nezažiju," glosoval svoje zlato a Prskavcovo stříbro.

Vavřinec Hradilek:

"Já nevím, ale jsem dneska absolutně vyčerpaný. Když jsem najížděl pod most, nebyl jsem schopen držet pádlo. Když jsem přijel do cíle, byl jsem hodně překvapený, že ten čas je tak rychlý. Chtěl jsem medaili a věděl jsem, že je to pořád hratelné. Zvlášť, když jsem další kombinaci zajel výborně a ty sekundy si vzal zpátky."

V dalším průběhu jel sice rychle, ale ne příliš riskantně. "Nejezdím poslední dobou vabank. Snažím se mít ty průjezdy s rezervou. Ve finále člověk musí jet, aby byl natěsno, ale aby také dokázal řešit různé situace, které přijdou," vysvětloval. I proto si víc pohlídal kombinaci branek, která ho včera málem připravila o postup do finále. "Jel jsem to jinak," uznal.

Deset minut čekání dole v cíli si náramně užil. Brzdil emoce, chtěl počkat až na posledního závodníka v cíli. Pak propukl v jásot. "Diváci přiběhli dolů do cíle, to bylo fantastické. Pak tam ještě skočil Jířa (Prskavec), to bylo moc příjemné a jsem hrozně rád za to, že byli tady ti diváci, tohle už nikdy nezažijeme. Nádhera," rozplýval se Hradilek.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy