Paralympijský magazín

Hošková dojela v generálce na MS druhá

Bratislava - Kanoistka Kateřina Hošková skončila v závěrečném závodě Světového poháru vodních slalomářů druhá a pojistila si i celkové druhé místo v seriálu. Ve finále kanoistů si nejlépe vedl domácí Michal Martikán, kajakářům kraloval Němec Sebastian Schubert. Dva čeští zástupci Jan Vondra a Zdeněk Ornst dostali ve finále padesátisekundovou penalizaci.

Smůlu měl stříbrný olympijský medailista Vavřinec Hradilek, který jel čistou semifinálovou jízdu, ale byl pomalý a k postupu mezi desítku mu chybělo 16 setin. Luboš Hilgert byl patnáctý.

Mezi kanoisty využili domácího prostředí vítězný Michal Martikán, třetí Matěj Beňuš i pátý Alexander Slafkovský. Mezi Slováky se na stupně vítězů vklínil Brit David Florence. Všichni tři medailisté se vešli do jediné sekundy a sedmi setin.

Z Čechů byl Vítězslav Gebas dvanáctý, na postup do finále mu chybělo přes půl sekundy. O místo za ním dokončil semifinále Michal Jáně, nejlepší český kanoista Stanislav Ježek byl po dvou dotycích branek v semifinálové jízdě šestnáctý.

Výsledky finále SP ve vodním slalomu v Bratislavě

C1, muži: 1. Martikán (SR) 101,38 (0 trestných sekund), 2. Florence (Brit.) -0,66 (0), 3. Beňuš (SR) -1,07 (0), ...v semifinále 12. Gebas 106,32 (0), 13. M. Jáně 107,34 (0), 16. Ježek (všichni ČR) 110,66 (4).

K1, muži: 1. Schubert (Něm.) 98,44 (0), 2. Kauzer (Slovin.) -0,47 (0), 3. Polaczyk (Pol.) -1,54 (2), ...9. Vondra -55,40 (52), 10. Ornst -57,00 (52), v semifinále 11. Hradilek 100,30 (0), 15. Hilgert (všichni ČR) 101,17 (0).

C1, ženy: 1. Foxová (Austr.) 119,59 (2), 2. Hošková (ČR) -11,97 (2), 3. Royleová (Brit.) -14,32 (4).