Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
MS 2019 Nizozemsko

Horolezec Jaroš si kvůli bolestem nechá amputovat zdravý prst

Praha - Horolezec Radek Jaroš si nechá odstranit prsteníček na levé noze, který mu jako jediný na této končetině zůstal po loňské amputaci. Prst mu působí problémy a bolesti, proto se Jaroš rozhodl podstoupit zákrok. Věří, že se pak co nejdříve dá dohromady a začne opět trénovat.

Radek Jaroš
zdroj: ČT24 autor: Roman Vondrouš

"Prsteníček mám ohnutý a dochází tam ke střihu, trhá se mi kůže. Brání mi to, ozývá se bolest a problémy se přenášejí na celý pohybový aparát. Zatěžuji víc pravou nohu, takže mě bolí koleno a třísla. Proto raději obětuju dva články," řekl na dnešní tiskové konferenci Jaroš. Chce tím vyřešit bolesti, i když s rozhodnutím váhal. "Ale už jsem s tím smířený. Už bych si po tom roce trápení chtěl taky trochu užít," prohlásil.

Jaroš utrpěl při loňské výpravě na Annapurnu (8091 metrů) omrzliny a následky byly horší, než předpokládal. Musel podstoupit amputaci prstů a kvůli dlouhé rekonvalescenci musel odložit na letošní léto plánovanou výpravu na svou poslední osmitisícovku K2. Jaroš vylezl bez kyslíku na třináct ze čtrnácti osmitisícovek. K2 se snažil zdolat už čtyřikrát, ale neuspěl. Léčení omrzlin z Annapurny si vyžádalo skoro rok. Přišel celkem o devět článků, netknuté původně zůstaly jen tři prsty.

Je nám líto, video expirovalo.
Horolezce Jaroše čeká amputace, výstup na K2 odložil
Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy