MČR v půlmaratonu

Hokejbalistky prohrály boj o první místo ve skupině s Kanadou

Pardubice – Už s jistotou účastí v pátečním semifinále odehrály hokejbalové reprezentantky na světovém šampionátu v Pardubicích poslední zápas skupiny s Kanadou. K postupu z prvního místa stačilo českému celku neprohrát v základní hrací době, ale to se nepodařilo. Kanaďanky vyhrály 2:1.

České hokejbalistky
zdroj: ČT sport

Ze strany českého výběru trochu rozháraný úvod využily soupeřky, které už ve druhé minutě tvrdou střelou při vlastní přesilovce skórovaly. Pro český celek to byla teprve druhá branka, kterou na šampionátu dostal. A bylo vidět, že to Češky zaskočilo. Postupem času se však jejich kombinace zlepšovala a získaly převahu, ale nevyužily ani přesilovku 5:3.

Soupeřky vyrovnaly hru, kombinace vázla a šancí bylo pomálu. Až ve 25. minutě krásná kolmá přihrávka přes střed hřiště našla Barboru Patočkovou, ale tváří v tvář kanadskou brankářku nepřekonala. Češky ale opět zatlačily Kanaďanky do jejich třetiny, ale z tlaku nastřelily jen tyčku. Závěrečná část hry začala sérií vyloučení a další česká šance po akci dvojice Manhartová – Křížová.

Zahrozily i soupeřky, ale brankářka Zechová vždy obstála a když byla překonaná, pomohla obrana. Pak ale houževnaté soupeřky v závěru třetiny využily zakrytého výhledu Zechovské a daly druhý gól. Češky pak už v power play dokázaly Horálkovou jen snížit na konečných 1:2.

V pátek od 18:30 čeká svěřenkyně Karla Manharta v semifinále souboj se Slovenkem. Druhou dvojici tvoří Kanada a Spojené státy americké.

Česko - Kanada 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)

Branky: 45. Horálková - 2. Marszová, 42. Desmierová.

USA - Velká Británie 6:0 (1:0, 4:0, 1:0)

Slovensko - Itálie 1:0 po sma. stříleních

Pořadí: 1. Kanada 12, 2. Česko 11, 3. Slovensko 9, 4. USA 8, 5. Velká Británie 3, 6. Itálie 2.

Program pátečního semifinále:13:30 Kanada - USA, 18:30 Česko - Slovensko.

Muži - osmifinále:

Řecko - Haiti 3:1 (2:1, 0:0, 1:0), Portugalsko - Francie 5:2 (4:0, 0:1, 1:1).

Program čtvrtečního čtvrtfinále: 13:00 USA - Řecko, 16:00 Slovensko - Portugalsko, 19:00 Česko - Indie, 21:30 Kanada - Švýcarsko.