Česko - Rakousko

Hokejbalisté na MS porazili i Slovensko a ve čtvrtfinále je čekají Finové

Bez porážky vyhráli čeští hokejbalisté svou skupinu na mistrovství světa. V kanadském Lavalu zvítězili nad Slovenskem 3:0. Svěřenci trenéra Jiřího Mašíka připravili vítězům minulých čtyř světových šampionátů první ztrátu v turnaji, dvěma góly se na tom podílel Jan Čejka. V sobotním čtvrtfinále český tým čekají obhájci stříbra Finové.

Radost českých hokejbalistů
zdroj: ČTK autor: Taneček David

Češi se dostali do vedení ve 4. minutě v přesilové hře při vyloučení Marka Lukáče, když se prosadil z dorážky Tomáš Fejfar. Mašíkův výběr se ubránil při vyloučení Nicolase Langra a gólman Leoš Gerlich v 11. minutě zlikvidoval i šanci Libora Teplického.

Ve druhé části nepřekonali Petera Buliše při tlaku českého týmu Tomáš Wróbel ani Lukáš Lhota, ale při pobytu Adama Kubíka na trestné lavici zvýšil v oslabení Čejka. Slovensko po vyloučeních Radomíra Vaňka a Jana Müllera nevyužilo ani přesilovku pěti proti třem. Před druhou pauzou nevyužil brejk Slováků Lukáš Piják, jehož fauloval Petr Filip.

Ve třetí třetině odolal Gerlich i při čtyřminutovém vyloučení Kubíka a stejně jako spoluhráči Petr Mikl a David Stárek se dočkal na turnaji čistého konta. Šest sekund před koncem ještě při power-play Slovenska dovršil výsledek do prázdné branky Čejka.

"V kabině jsme si trošku zařvali, ale jsme si řekli, že se to všechno maže, protože mistrovství světa jde do vyřazovacích bojů. Ale zápasy v základní skupině byly hodně ku prospěchu. Po úvodní facce s Itálií, po které jsme si ty věci vyříkali, jde výkon týmu nahoru. Kluci vědí, proč jsme sem přijeli, a myslím si, že tomu obětují maximum," řekl trenér Jiří Mašík pro facebookový účet Českého hokejbalu.

Mistrovství světa v hokejbalu v Lavalu (Kanada):

Muži:

Skupina A1:

Česko - Slovensko 3:0 (1:0, 1:0, 1:0) Branky: 22. a 45. Čejka, 4. Fejfar.

Itálie - Slovensko 3:4 (1:1, 1:2, 1:1).

Skupina A2:

Řecko - Finsko 2:1 (0:0, 1:0, 1:1), Kanada - Arménie 16:0 (7:0, 5:0, 4:0),

USA - Řecko 6:5 (3:0, 2:3, 1:2), Kanada - Finsko 5:2 (1:0, 2:1, 2:1).

Skupina B:

Kajmanské ostrovy - Libanon 2:7 (1:1, 1:2, 0:4), Pákistán - Hongkong 2:5 (0:1, 0:3, 2:1).

Dvojice pro čtvrtfinále: ČR - Finsko, Slovensko - Řecko, Kanada - Haiti, USA - Itálie.

Ženy:

Česko - Velká Británie 5:1 (1:0, 3:1, 1:0) Branky: 21. a 36. Manhartová, 12. Krásová, 22. Kosinová, 25. Křížová - 30. Townsová.

Slovensko - Libanon 10:1 (5:0, 1:1, 4:0), Kanada - Slovensko 8:2 (1:0, 5:2, 2:0), Libanon - USA 0:4 (0:2, 0:2, 0:0).