Ostrava - Jihlava

Hokejbalisté na MS jedou dál, po USA si poradili i s Brity

Čeští hokejbalisté vyhráli na mistrovství světa v Košicích i druhý zápas a opět s nulou. Po vítězství nad Spojenými státy americkými (3:0) deklasovali Velkou Británii 12:0.

Radost českých hokejbalistů
zdroj: ČTK autor: Taneček David

Obhájci bronzu měli od začátku do konce drtivou převahu, kterou promítli také do skóre, a v každé třetině vstřelili po čtyřech gólech. Už za necelých 13 minut v úvodu duelu stihl hattrick Daniel Hnízdil. Po dvou gólech dali Petr Filip a Jan Bílý.

Ženy měly stejného soupeře jako muži a poradily si s ním podobně přesvědčivě. Zvítězily ve svém úvodním duelu na šampionátu nad Britkami vysoko 10:0.

Hokejbalisté si snadno poradili s Velkou Británií, dařilo se i ženám

Mistrovství světa v hokejbalu v Košicích:

Muži: ČR - Velká Británie 12:0 (4:0, 4:0, 4:0)

Branky: 2., 12. a 13. Hnízdil, 19. a 25. Filip, 39. a 45. Bílý, 14. Markytán, 17. Kruček, 23. Danko, 40. Kubeš, 44. Štěpáník.

Ženy: ČR - Velká Británie 10:0 (3:0, 3:0, 4:0)

Branky a nahrávky: 31. a 35. Patočková, 2. Škorpíková, 6. Horálková, 6. Kubínová, 25. Manhartová, 26. Kaltounková, 29. Ledlová, 40. Seroiszková, 45. Radová.