Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Volejbalový magazín

Hokejbalisté i díky dvěma gólům Kubíka zdolali na úvod MS Itálii

Čeští hokejbalisté vstoupili do mistrovství světa v kanadském Lavalu výhrou nad Itálií 4:3 v prodloužení. Dvěma góly zazářil útočník hokejistů Kladna Adam Kubík a v čase 46:02 vstřelil vítěznou branku Lukáš Lhota. Další zápas čeká svěřence trenéra Jiřího Mašíka ve středu v 19:40 SELČ s Velkou Británií.

Italové se v úvodu ubránili při vyloučení Massima D'Ettoreho. Český tým otevřel skóre v čase 7:36, kdy po přihrávce Dalimila Zvonka překonal brankáře Christophera Cipparronea osamocený Kubík.

Za 47 sekund Nicolas Langr našel Petra Filipa, který zvýšil na 2:0. Mašíkův tým se potom ubránil při vyloučení Tomáše Chyby.

Na přelomu úvodní a druhé třetiny se Italové ubránili při trestu Daniela Vernaceho a ve 20. minutě zahájil obrat Jonathan Mandracchia, který poprvé překonal Leoše Gerlicha. V čase 27:26 vyrovnal Daniel Vernace a za 17 vteřin získal Itálii vedení Michael Lastoria.

V 35. minutě smazal ztrátu při vyloučení Franka Giustiniho Kubík. Navíc se při neúspěšném zákroku zranil Cipparrone, jehož nahradil Anthony Flores.

Český tým, který byl na minulém šampionátu v roce 2019 v Košicích čtvrtý a teprve podruhé z 13 šampionátů skončil bez medaile, nakonec v nastavení strhnul výhru na svou stranu díky Lhotovi, jenž utekl Marcu Ceronemu a bekhendovým blafákem překonal Florese.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články