Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
KOWAX Valašské rally ValMez 2020

Hnědák Taro vyhrál o centimetry St. Leger

Praha - Hnědák Taro s žokejem Tomášem Lukáškem vyhrál poslední klasický dostih sezony 65. St. Leger ve Velké Chuchli. V dramatickém závěru dnes porazil o centimetry Makléře s Václavem Janáčkem. Třetí proběhl cílem favorizovaný Ulan. Poslední a nejdelší klasický rovinový dostih Tattersalls St. Leger na 2 800 metrů s dotací 800 000 korun měl na startu devět koní, kteří podle očekávání nenasadili nijak závratné tempo.

"Tohle je moje třetí vítězná klasika, ale pořád je to nádhera," radoval se v cíli žokej Lukášek. St. Leger vyhrál už před třemi lety se Savignonem, druhou výhru v klasickém dostihu přidal letos v Jarní ceně klisen s Vinnah.

Pole od začátku vedla Malona, na startu chyběl kůň pro rychlejší průběh a žokejové své svěřence drželi zpět. Na protilehlé rovince se dostal do čela Makléř s rovinovým šampionem Janáčkem a na prvním místě vydržel skoro až do cíle. Ve finiši se na Makléře dotáhl Taro, trénovaný Josefem Váňou, který ve strhujícím souboji tělo na tělo vyhrál jen o krátkou hlavu. Třetí projel cílem s odstupem Jakub Pavlíček s Ulanem, druhým koněm z Českého derby. Vítěz derby Talgado kvůli léčbě kloubů chyběl.

Je nám líto, video expirovalo.
St. Leger vyhrál Taro

Taro má silný závěr

"Bylo to napínavé a Taro měl moc sil, je to bojovník. Tempo bylo pomalé až dost, ale on má ohromný závěr. Vyšlo to, je to štěstí," uvedl Lukášek. "Možná jsem měl zapnout a táhnout dřív. Na St. Leger mám holt smůlu, jsem zase druhý," řekl Janáček. Oba žokejové byli potrestáni za nadměrné použití bičíku - Janáček pokutou tisíc korun a Lukášek odnětím licence na jeden dostihový den (12. září).

Čtyřnásobný žokej-šampion Janáček vyhrál alespoň čtvrtý dostih programu v sedle tříletého hnědáka Line Honey a připsal si na konto letos už 48. vítězství na českém území.

Zdroj
ČTK, ČT24

Hlavní zprávy