Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól týdne

Hilgertová opět míří do reprezentačního týmu

Praha - Kajakářka Štěpánka Hilgertová je v polovině bojů o reprezentaci na nejlepší cestě k tomu, aby ani v 46 letech v národním výběru nechyběla. Dvojnásobná olympijská vítězka ve vodním slalomu má po dvou nominačních závodech na umělém kanálu v pražské Troji mezi ženami nejlepší bilanci, protože v sobotu skončila druhá a v neděli přidala vítězství.

Štěpánka Hilgertová
zdroj: ČTK autor: Radek Petrášek

V prvním závodě Hilgertová podlehla o necelou půlsekundu Veronice Vojtové, jež v neděli skončila čtvrtá. Dvakrát na stupních vítězů (2. a 3.) byla i Kateřina Kudějová. V nejméně obsazené kategorii kanoistek mají po jedné výhře a druhém místě Kateřina Hošková a Monika Jančová.

První a druhý byl na domácí trati i kajakář Vavřinec Hradilek, který má ale jako úřadující mistr světa místo v reprezentaci jisté. V sobotu jeho skalp získal Vít Přindiš, jemuž ale druhý závod nevyšel a v desetičlenném finále neprojel branku. Další jistý reprezentant vicemistr světa Jiří Prskavec se musel spokojit s pátým a šestým místem. Nejblíže do týmu má zatím Jan Vondra díky třetímu a čtvrtému místu.

Je nám líto, video expirovalo.
V Troji pokračovaly nominační závody vodních slalomářů

Mezi kanoisty míří znovu do výběru zkušený Stanislav Ježek díky dvěma druhým místům. V sobotu podlehl o osm setin sekundy Janu Maškovi, v neděli nestačil na Michala Jáněho, který zvítězil i s dvousekundovou penalizací za dotyk branky. Za Ježkem vždy skončil Vítězslav Gebas.

Na deblkanoi nejlépe rozjeli kvalifikaci favorizovaní Ondřej Karlovský a Jakub Jáně. Po sobotním triumfu dnes kvůli "šťouchu" podlehli čerstvým mistrům světa do 23 let z Austrálie Jonáši Kašparovi a Marku Šindlerovi, kteří v prvním závodě minuli branku.

O složení reprezentace se definitivně rozhodne za týden v Trnávce. Ze čtyř závodů se slalomářům započítají tři nejlepší výsledky. V každé kategorii budou v týmu tři lodě. 

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy