Magazín EURO 2024

Helešic s Podrazilem skončili v osobním rekordu podruhé za sebou "na bedně"

Poznaň (Polsko) – Hned tři české posádky se účastnily finále druhého závodu veslařského Světového poháru v Poznani: nejlépe si vedla dvojka bez kormidelníka Lukáš Helešic - Jakub Podrazilm, obsadila totiž třetí místo. Úřadující mistryně Evropy na dvojskifu Lenka Antošová - Kristýna Fleissnerová skončily čtvrté a čtyřka bez kormidelníka Matěj Tikal - Jan Pilc - Jakub Paroulek - Tomáš Emr byla pátá.

Dvojka bez kormidelníka Jakub Podrazil a Lukáš Helešic
zdroj: ČTK autor: Vít Šimánek

Lukáš Helešic s Jakubem Podrazilem nestačili pouze na srbské duo Nenad Bedik - Miloš Vasič a bratry Théophila a Valentina Onfroyovi z Francie. Veslaři pražské Dukly tak navázali na třetí místo z úvodního dílu SP v Bělehradě.

"Byl to skvělý závod. Dávali jsme si pozor na technické chyby, které nás provází celou sezonu, a vyplatilo se. Byl z toho bronz v osobním rekordu," prohlásil Helešic.

Česká posádka zajela čas 6:23,10 minuty a bronz před Nizozemci uhájila o sedm desetin. "Jsme rádi, že z toho nebyla opět brambora. Je to motivace do dalších tréninků," dodal Helešic s odkazem na nedávné čtvrté místo z evropského šampionátu v Račicích.

"Podmínky v Poznani nám vyhovovaly. Jak v páteční rozjížďce, tak i přímo ve finále. Foukal nám dobrý vítr, který nám přinesl osobní rekord. Jsem moc rád, že mě přijela podpořit i rodina a přítelkyně," doplnil parťáka Podrazil.

Další tři čeští zástupci se představili ve finále B a bojovali o 7. až 12. místo. Dvojskif Matyáš Klang - Petr Melichar dojel stejně jako skifař lehkých vah Jiří Šimánek třetí, Janu Cincibuchovi patřila pátá pozice.

Výsledky SP ve veslování v Poznani

Muži:

Skif: 1. Manson (N. Zél.) 6:30,74.

Skif leh. vah: 1. Mikolajczewski (Pol.) 6:51,40, ...finále B: 3. Šimánek 6:58,05, 5. Cincibuch (oba ČR) 7:06,28.

Dvojka bez korm.: 1. T. Onfroy, V. Onfroy (Fr.) 6:21,19, ... 3. Helešic, Podrazil (ČR) 6:23,10.

Dvojka bez korm. lehkých vah: 1. O'Donovan, O'Driscoll (Ir.) 6:32,93. Dvojskif: 1. Storey, Harris (N. Zél.) 6:06,89, ...finále B: 3. Klang, Melichar (ČR) 6:18,65.

Dvojskif leh. vah: 1. Houin, Azou (Fr.) 6:12,40.

Čtyřka bez korm.: 1. Austrálie 5:44,34, ...5. ČR (Tikal, Pilc, Paroulek, Emr) 6:07,04.

Párová čtyřka: 1. Velká Británie 5:36,42.

Osma: 1. Německo 5:18,68.