Předvýběr.CZ Florbal MB - 1. SC TEMPISH Vítkovice

Handicapovaným sportovcem roku je opět cyklista Ježek

Praha - Cyklista Jiří Ježek se stal nejlepším českým handicapovaným sportovcem za rok 2012. Osmatřicetiletý závodník obhájil prvenství v anketě Českého paralympijského výboru díky zisku zlaté a bronzové medaile na paralympiádě v Londýně. Ovládl také celkové pořadí světového poháru a vybojoval stříbro na dráhařském mistrovství světa.

Jiří Ježek
zdroj: Isifa

Česká výprava z paralympijských her přivezla celkem jedenáct medailí, ale Ježek byl jediným zlatým medailistou, když vyhrál časovku. K tomu přidal bronz ze stíhačky na oválu. S celkem 11 cennými kovy je nejúspěšnějším handicapovaným cyklistou v paralympijské historii.

Na druhém místě skončil v anketě lukostřelec David Drahonínský, který si z Londýna přivezl stříbro. Třetí místo v hlasování padesátky odborníků obsadila cyklistka Tereza Diepoldová, jež vybojovala v Londýně stříbro v časovce a byla čtvrtá v silničním závodu.