Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól týdne

Forma jako hrom. Fuksa ovládl na SP v Bělehradu dvoustovku, Dostál zase pětistovku

Bělehrad - Martin Fuksa i Josef Dostál jsou na Světovém poháru v Bělehradu ve skvělé formě. Po vítězství na kilometru si Fuksa připsal také triumf v závodě na 200 metrů a může se radovat už popáté ze šesti startů, Dostál triumfoval v neolympijské pětistovce a potvrdil vítězství z posledního závodu v Szegedu. Medailovou sbírku rozšířil ještě čtyřkajak, který si vyjel bronz.

Martin Fuksa
zdroj: ČTK/ZUMA autor: Doba Istvan

"Je to fakt super. Jsem moc rád, že to, co kanoistice dávám, mi nese takové ovoce. Je to ohromná motivace do další práce," řekl Fuksa. Štěstí mu přinesl i čtyřlístek, který našel před finálovou jízdou. "Začal jsem si věřit. Asi jsem si vsugeroval, že to vyjde," dodal čtyřiadvacetiletý kanoista.

V Bělehradě Fuksa zvítězil na dvoustovce o 123 tisícin sekundy před úřadujícím mistrem světa Arťomem Kozyrem z Běloruska. Zlatý double se čtyřiadvacetiletému českému kanoistovi povedl i před dvěma týdny během pohárového víkendu v Portugalsku. O minulém víkendu v Szegedu skončil na dvoustovce pátý.

Trojnásobný olympijský medailista Dostál byl suverénní a zvítězil téměř o sekundu. Druhý skončil se ztrátou 960 tisícin úřadující mistr světa Dán René Poulsen. V sobotu na kilometru byl český kajakář, jenž úvodní pohárový víkend vynechal, pátý.

Je nám líto, video expirovalo.
Fuksa s Dostálem vítězili v Bělehradu

"S pětistovkou jsem spokojený. Přemýšlel jsem nad taktikou pro závod, ale pak jsem zjistil, že si ji musím vymyslet za pochodu. Foukal protivítr, ale před startem ustal, tak jsem to napálil. Jenže ve druhé polovině závodu protivítr začal foukat pořádně, takže jsem pak dost tuhnul," popsal.

Bronz ze Szegedu zopakoval čtyřkajak ve složení Jakub Špicar, Daniel Havel, Radek Šlouf a Jan Štěrba na nové olympijské trati 500 metrů, byť přišli jen pár minut před startem o kormidlo. Stihli nasadit nové a těžkou chvíli zvládli i psychicky.

"Tady mají člun uvázaný na laně, které je jen kousek pod hladinou, ale přitom není nijak označené. Takže jsme o to lano utrhli kormidlo," líčil Havel. "To nám pěkně rozhodilo soustředění. Jsme moc rádi, že jsme ukázali sílu naší lodi a i přes tyhle problémy máme medaili," dodal kajakář, který byl háčkem úspěšné posádky na kilometru. Šlouf se Štěrbou byli třetí i v sobotu v deblkajaku. Letošní česká sbírka ze SP čítá 12 medailí, z toho sedm zlatých. Ve finále kanoistek obsadila dnes Jana Ježová sedmé místo.

Závody SP v rychlostní kanoistice v Bělehradu:

200 m: Muži: K1: 1. Beaumont (Fr.) 35,422. C1: 1. M. Fuksa (ČR) 39,522. Ženy: K1: 1. Stensilsová (Švéd.) 41,020. K2: 1. Vasconcelosová, Laiaová (Portug.) 38,208. C1: 1. Vincentová-Lapointeová (Kan.) 48,877, ...7. Ježová (ČR) 51,660. C2: 1. Klimovová, Makarčenková (Běl.) 45,860.

500 m: Muži: K1: 1. Dostál 1:39,356, ...finále B: 1. Zavřel (oba ČR) 1:40,748. K4: 1. Německo (Rendschmidt, Rauhe, Liebscher, Lemke) 1:19,812, ...3. ČR (Špicar, Havel, Šlouf, Štěrba) 1:21,192. C2: 1. Barniak, Glazunow (Pol.) 1:47,224. Ženy: K2: 1. Weberová, Dietzeová (Něm.) 1:42,925. K4: 1. Francie (Guyotová, Hostensová, Troelová, Jamelotová) 1:33,280. C2: 1. Nazdrovová, Bobrová (Běl.) 2:05,388.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy