Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Sportovní zprávy

Finále kombinace bez Ondry nejlépe sedlo Narasakimu. Japonec bral na MS druhé zlato

Lezecká kombinace bude mít na olympijských hrách příští rok velkou premiéru a mezi hlavní favority na zlato bude patřit Tomoa Narasaki. Japonský sportovní lezec o tom přesvědčil na končícím mistrovství světa v Tokiu, kde v této disciplíně nenašel konkurenta. Finále se odehrálo bez Adama Ondry, jenž překvapivě vypadl už v kvalifikaci.

Je nám líto, video expirovalo.
Narasaki ovládl na MS lezeckou olympijskou kombinaci

Narasaki v závěrečné disciplíně šampionátu v Hačiodži zvítězil před obhájcem titulu Rakušanem Jakobem Schubertem. Japonec navázal na týden starý triumf v boulderingu, v němž má titul již z roku 2016.

Právě v boulderingu nenašel stejně jako v kombinaci přemožitele, k tomu přidal druhé místo v rychlosti a lezení na obtížnost. Se čtyřmi body zvítězil jednoznačně před Schubertem (35 bodů) a Kazacham Rišatem Chajbullinem, který žije v Česku.

Ve finále chyběl český reprezentant Adam Ondra, který měl obhajovat druhé místo z loňského šampionátu v Innsbrucku. V kvalifikaci však mistr světa v lezení na obtížnost po technické chybě ve své parádní disciplíně skončil až osmnáctý a přišel o šanci kvalifikovat se v Hačiodži na olympijské hry. O účast v Tokiu bude muset usilovat dodatečně v listopadu na závodech v Toulouse.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy