Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Volejbalový magazín

Favority jubilejního domácího šampionátu ve squashi jsou obhájci titulu Serme a Mekbib

Obhájci titulů Anna Serme a Daniel Mekbib jsou favority jubilejního třicátého domácího šampionátu ve squashi. Zatímco osmatřicátá hráčka světa Serme by měla zaútočit na čtvrtý domácí vavřín, Mekbib bude mít roli složitější. Turnaj vyvrcholí v neděli před kamerami ČT, přímý přenos sledujte od 13:55 exkluzivně na webu ctsport.cz

Daniel Mekbib
zdroj: Česká asociace squashe autor: Irena Vanišová

"Určitě jsem přijela pro titul, ale beru to kolo po kole," řekl Serme. Dodala, že bude mít při zápasech na mysli i dění na Ukrajině, kterou vojensky napadlo Rusko za pomoci Běloruska.

"Přijde mi neskutečný paradox, že po covidu, kdy jsme všichni byli zavření doma, abychom nikoho nedostali do nebezpečí, se teď lidi zabíjejí ve válce. Jde z toho strach. Ukrajincům hrozně moc fandím, je vidět, že mají odvahu. Jejich prezident to dokazuje a doufám, že to zlo zastaví."

Šampionát se ponese v duchu pomoci Ukrajině i proto, že provozovatel sportovního centra Hector v pražských Malešicích, kde se bude hrát, je Ukrajinec.

"Je důležité dát najevo jednomu psychopatovi (Vladimiru Putinovi), který tohle způsobil, že s tím rozhodně nesouhlasíme. Modlíme se, aby to už skončilo," řekl Vitalij Sadirov.

Snaží se na dálku pomáhat. "Přispíváme Červenému kříži na konto SOS Ukrajina. Nabídl jsem prostory v jednom sálu jako přechodné bydliště pro lidi, kteří utíkají před válkou, a nabízíme jim i jídlo," řekl.

Během šampionátu bude připravena schránka pro dobročinné příspěvky a členové můžou přispívat na konto České asociace squashe, která pak částku pošle Červenému kříži.

Česká asociace podporuje mezinárodní federaci, která zakázala účast ruským a běloruským squashistům na oficiálních akcích.

"Hráče z těchto zemí nebudeme zvát na naše turnaje. Zároveň víme o tom, že mezinárodní squashová federace odebrala Rusku pořadatelství mistrovství světa juniorů, které se tam mělo hrát v srpnu," uvedl generální sekretář Tomáš Fořter.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články