Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
MS, SP a Letenský pohár 2019

Favorit Ondra vylezl nejvýš ze všech a obhájil titul mistra republiky

Roli největšího favorita potvrdil Adam Ondra v mistrovství republiky v lezení na obtížnost a má čtvrtý titul. V pražském obchodním centru na Zličíně sice finálovou cestu nevylezl celou, ale dostal se výš než jeho konkurenti. Druhý skončil šestý muž letošního mistrovství světa Jakub Konečný, třetí příčku obsadil Martin Stráník. Mezi ženami triumfovala Iva Vejmolová.

Adam Ondra
zdroj: ČT4 autor: Šulová Kateřina

Druhý muž zářijového světového šampionátu MS v Innsbrucku po vítězství v semifinále nastupoval ve finále jako poslední. Dostal se nejvýš, ale pár chytů pod vrcholem spadl. "Posledních pět kroků už jsem byl relativně v tenzi a šel jsem docela na maximum. Pak přišel ten levý chyt, kdy jsem si říkal, že si trošku mentálně odpočinu, že si dám tu nohu. A těsně předtím, než jsem ji tam dal, tak mi něco uklouzlo, ani vlastně nevím proč," popisoval Ondra kritický okamžik finále. Po slavnostním vyhlášení se mimo soutěž pokusil cestu vylézt ještě jednou, dostal se výš, ale až na konec to znovu nevyšlo.  

Od světového šampionátu lezl hlavně po skalách, na umělé stěně byl jen dvakrát. "Samozřejmě forma a jakási zvyklost na umělé chyty nejsou ideální. Ještěže byla včera kvalifikace, že jsem se trochu adaptoval," uznal Ondra.  Fanoušky ale staronový republikový šampion nadchl, když se na obtížném chytu ve tvaru sopky na pár okamžiků pustil oběma rukama. "To je moje doména, že mám velkou hybnost v kyčlích a dokážu se takhle pustit rukama. Nebylo to žádné pózování pro fotografy, ale to, že jsem tam dokázal na deset sekund být úplně bez držení rukou, mi hodně pomohlo. Odpočinul jsem si," řekl pětadvacetiletý dvojnásobný mistr světa v této disciplíně.  

Je nám líto, video expirovalo.
Lezec Ondra už myslí na OH v Tokiu

Tuzemský šampionát ve sportovním lezení přitáhl do obchodního centra spoustu lidí, i když byly velké obchody kvůli státnímu svátku zavřené. "Je tady ta přidaná hodnota, že tu jsou nejenom lezci, ale samozřejmě i normální návštěvníci nákupního centra, kteří se takhle dozvědí o lezení. Možná třeba oni nebo jejich děti začnou lézt. A to je super," uvedl Ondra, který obhájil loňský republikový titul. Na domácím šampionátu triumfoval i v letech 2009 a 2010.

Mistrovství republiky v lezení na obtížnost v Praze:

Muži: 1. Ondra, 2. Konečný, 3. M. Stráník.

Ženy: 1. Vejmolová, 2. Adamovská, 3. Novotná.


Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy