Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Grand Prix USA 2020

Evropské hry v Minsku začaly, českou vlajku nesl judista Krpálek

Velkolepá více než dvouhodinová show v Minsku slavnostně zahájila druhé Evropské hry. Na zaplněném fotbalovém stadionu Dinama ji sledovalo 22 tisíc diváků a stejně jako na olympijských hrách večer vyvrcholil zapálením ohně nazvaného Plamen míru.

Česká výprava na Evropských hrách
zdroj: ČTK autor: Václav Pancer

Na stadion pochodeň přinesla trojnásobná olympijská vítězka v biatlonu Darja Domračevová. Postupně se k ní přidaly další výrazné sportovní postavy pořadatelské země a poté společně zapálily hlavní oheň, který bude hry doprovázet až do neděle 30. června.

Vlajkonošem české výpravy byl stejně jako na olympijských hrách v Riu de Janeiro judista Lukáš Krpálek. "Bylo to krásné, nádherné a pro mě to byla obrovská čest nést vlajku za Českou republiku. Byl to nádherný uvítací ceremoniál a jsem rád, že jsem tady mohl být," řekl Krpálek, jenž do Minsku přiletěl.

Slavnostní akci s Riem porovnávat nechtěl. "To byla olympiáda, mnohem větší akce. Nést vlajku na olympiádě je asi to nejhezčí, co může být. I na Evropských hrách je to ale nádherné," řekl judista, který před třemi lety na olympiádě získal zlatou medaili. "Tak doufejme, že teď už mě jen čeká to tady vyhrát," pousmál se Krpálek.

O první sady medailí se bude bojovat v sobotu. Ve hře budou i čeští judisté David Pulkrábek s Pavlem Petřikovem a cyklistky Jarmila Machačová s Nikolou Noskovou.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy