Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Dohráno

Ertl zůstává předsedou Sdružení sportovních svazů ČR

Praha – Post předsedy Sdružení sportovních svazů ČR uhájil Zdeněk Ertl. Nebylo to velké překvapení, byl totiž jediným kandidátem. Mnohem více se na zasedání řešilo, že Ertl nebyl před čtrnácti dny zvolen za místopředsedu Českého olympijského výboru. Do vedení si ho přitom přál nový předseda Jiří Kejval.

Zdeněk Ertl
zdroj: ČT24

"Byla odmítnuta koncepce. Byli zvoleni lidé, kteří jsou spjati se starší strukturou. Možná je tam také dost lidí, kteří byli kamarádi s klikou kolem doktora Hušáka," prohlásil staronový předseda Ertl.

Jiří Kejval, který na zasedání také dorazil, si od zástupců sportovních svazů vyslechl kritiku. On sám však zodpovědnost za malé zastoupení malých sportů v olympijském výboru necítí. "Určitě to není příjemné, ale jsme demokratická společnost. Moje přání je jedna věc a vůle delegátů druhá. Musíme tu vůli respektovat," uvedl předseda ČOV Kejval.

Podle něj bude nutná úprava stanov ČOV, která by takzvaným přidruženým členům ČOV zaručila významnější roli a pravomoci.

"Tento krok by mohl vést k narovnání současného stavu a vyváženějšímu rozložení sil v nově zvoleném vedení ČOV. To zatím, bohužel, nereflektuje objektivní poměr ve složení sportovní základny v České republice a staví zástupce milionu členů sportovních svazů mimo rozhodovací pravomoci," uvedl Ertl.

V současnosti je členem sdružení 16 svazů. Patří mezi ně mimo jiné Český svaz biatlonu, Svaz vodáků ČR, Ústřední automotoklub ČR nebo Český radioklub. Po ČSTV je to druhé největší sportovní občanské sdružení působící na území ČR.

Je nám líto, video expirovalo.
Reakce Zdeňka Ertla a Jiřího Kejvala
Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy