Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Olympijský magazín

Elita parkuru se sjede v Praze i za rok. Andrlík cítí start nové tradice

Už ve čtvrtek v Praze odstartuje elitní parkurový závod Prague PlayOffs a nyní už je jasné, že i v příštím roce zde série Global Champions League a Global Champions Tour opět vyvrcholí. Prozradil to šéf organizačního výboru akce Jan Andrlík. Přímý přenos prvního dne sledujte ve čtvrtek na ČT sport nebo webu ctsport.cz od 20:40.

Parkur
zdroj: ČTK/AP/ autor: Adrien Perritaz

Premiérový ročník, který se v pražské O2 areně uskuteční od čtvrtka do neděle, tak může být začátkem tradice. "Máme jistotu, že v roce 2019 se budou Prague PlayOffs konat znovu v Praze," řekl Andrlík. Je přesvědčen, že tento vrcholný podnik pomáhá rozvoji jezdeckého sportu v Česku.

Stejný názor zastává i Aleš Opatrný, jeden ze dvou českých jezdců, kteří v Praze tento týden mohou závodit. "Když má Česká republika šanci uspořádat něco takového v Praze, tak je to samozřejmě skvělá věc," řekl.

Pochvaloval si zázemí Czech Equestrian Teamu, který tuto akci pořádá a jehož členkou je i Anna Kellnerová. "Mám šanci za něj jezdit už čtyři roky. Když to vezmu na jeho začátku a teď, tak ten sport v Čechách strašně roste, zlepšuje se," doplnil Opatrný.

Jednorázová soutěž na závěr seriálu je novinkou. Na odměnách se během čtyř soutěžních dnů v Praze rozdělí skoro 12 milionů eur (přes 300 milionů korun). "Máme tradiční sport, což je dobré, a tradici musíme ponechat, ale musíme být inovativní jako ostatní sporty. Proto jsme přišli s PlayOffs," vysvětlil zakladatel a šéf seriálu Global Champions Jan Tops, člen vítězného nizozemského parkurového týmu z OH 1992.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy