Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Dvě medaile pro Česko na ME. Ve sjezdu na dlouhé trati vládla Valíková

Banja Luka – Hned dvě medaile vylovily české kanoistky v sobotním programu na mistrovství Evropy v sjezdu na divoké vodě. Na dlouhé trati v Banja Luce se nejvíce dařilo Radce Valíkové, která získala zlato. Druhý český cenný kov na šampionátu na řece Vrbas získala v téže disciplíně teprve šestnáctiletá Anežka Paloudová, jež dojela třetí.

Je nám líto, video expirovalo.
Kanoistka Valíková vyhrála na ME ve sjezdu závod na dlouhé trati

Mezi obě Češky se vměstnala Švýcarka Sabine Eichenbergerová, jež na Valíkovou ztratila 14,23 sekundy. Třetí Paloudová, která byla ve čtvrtek desátá na kajaku, zaostala za vítěznou krajankou 21,12 sekundy.

O cennější medaili ji pravděpodobně připravila velká chyba, kdy se převrátila a kus trati jela pozadu. "Když jsem spadla pod vodu, tak jsem si jen říkala, že nesmím vyplavat. Za žádnou cenu nesmím z lodě ven! Eskymák se mi povedl až na druhý pokus, ale jela jsem dál. Chtěla jsem to dole na klidnější vodě o to víc rozbalit a z medaile jsem fakt nadšená," komentovala svůj bronz Paloudová.

V závodě deblkanoistů skončila osmá posádka Filip Jelínek, Václav Kristek, jež porazila o necelou sekundu loď aktuálních mistrů světa Marek Rygel, Petr Veselý, která dojela na Vrbasu devátá.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy