Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv D

Dukla načala na Primátorkách čtvrtou desítku výher v řadě

Praha - Veslaři Dukly Praha prodloužili na Primátorkách svou vítěznou sérii a vyhráli tradiční závod osmiveslic již po jednatřicáté za sebou. V doplňkových závodech skifařů v 97. ročníku slavného klání na Vltavě uspěli Ondřej Synek a Jitka Antošová. Přestože dnes nebyla přerušena vítězná série Dukly, hlavní závod měl nečekaného vítěze v podobě lodě složené ze skifařů. Ta pod vedením kormidelníka Vladimíra Havla porazila o 0,3 vteřiny favorizovanou posádku kormidelníka Oldřicha Hejduška.

Vítězná osmiveslice Dukly Praha ve složení David Jirka, Petr Vitásek, Jakub Makovička, Tomáš Karas, Jakub Houska, Petr Buzrla, Jan Andrle a Petr Ouředníček s kormidelníkem Havlem z Berouna dojela do cíle dokonce v novém traťovém rekordu 5:04,10. "Jsme hrozně moc šťastní a překvapení. Sami jsme to nečekali, i když včera v rozjížďce jsme kluky předjeli a dneska si tím více věřili," řekl Jirka, který si společně s Makovičkou zopakoval triumf z loňska. "Ta trať byla hrozně moc těžká, byly tam obrovské vlny. My se s tím hodně prali a jelo se nám špatně. Jsme hrozně rádi, že jsme to zvládli," uvedl majitel stříbrných medailí z OH v Aténách a MS 2003 na párové čtyřce.

David Jirka, člen vítězné posádky:

"Seděli jsme na tom asi jen čtyři dny, takže je to pro nás samotné překvapení. Nečekali jsme, že jsme s nimi schopní vůbec závodit. Oni byli favoriti a o to těžší to pro ně bylo, protože museli potvrdit vítězství, zatímco my neměli co ztratit."

Je nám líto, video expirovalo.
Primátorky opět vyhrála Dukla

Překvapení se zrodilo již v sobotu, kdy z rozjížděk nepostoupila do finále posádka slavné univerzity Cambridge, která měla být velkým soupeřem Dukly a chtěla narušit její nadvládu na Primátorkách.

V individuálním závodě skifařů zvítězil s náskokem devíti sekund hlavní favorit Synek, jenž před týdnem opanoval ve Slovinsku úvod Světového poháru. "Zatím se mi opravdu jezdí perfektně. Sám jsem takový úvod do sezony nečekal, hlavně na tom Světovém poháru," připustil Synek. Radost mu udělalo i dnešní vítězství. "Byla tu super atmosféra a hodně diváků, vyšlo počasí, skvěle jsem si to užil." Trošku zalitoval, že nejel i na jedné z osmiveslic, které vyrážely na trať hodinu po skifařích. "Nejradši bych jel oboje, protože oba závody mají velkou tradici," připomněl Synek letošní stoleté výročí Primátorek.

Antošová po vítězství mezi skifařkami s obrovským náskokem téměř 12 vteřin spěchala zpět na start, aby stihla závod osmiveslic. V něm se dočkala dalšího triumfu jako členka lodi pražské Slavie s posilou z Pardubic Denisou Čvančarovou.

Výsledky Primátorek:

Muži

Skif

1. Synek (Dukla Praha) 6:20,19,

2. Babač (SR/Piešťany) 6:29,04,

3. Rédr (SR/Bratislava) 6:40,83.

Osma

1. Dukla Praha / Beroun 5:04,10,

2. Dukla Praha 5:04,40,

3. Dukla Praha / Neratovice / Olomouc 5:12,74.

Ženy

Skif

1. J. Antošová (Slavia Praha) 7:23,62,

2. Zbořilová (Bohemians Praha) 7:35,20,

3. Merunková (Blesk) 7:55,49.

Osma

1. Slavia Praha / Pardubice 5:56,55,

2. Smíchov / Ústí nad Labem 6:04,63,

3. ČVK Praha / Bohemians Praha / Jindřichův Hradec / Neratovice 6:06,28.

Osmiveslice Dukly Praha s kormidelníkem Vladimírem Havlem (vpravo) zvítězila o 0,3 vteřiny nad favorizovanou posádkou kormidelníka Oldřicha Hejduška (vlevo).
zdroj: ČTK autor: René Volfík
Zdroj
ČTK, ČT24

Hlavní zprávy