Následuje
Téma pro hosty ČT sport

Dujardinová si podmanila volné sestavy

Normandie - Český reprezentant ve všestrannosti Martin Maivald dokončil s klisnou Gombou terénní zkoušku a pokračuje v závodu. Na těžké trati měla dvojice jedno zastavení. Vrcholem včerejšího večera i celého dosavadního programu her v Normandii byly volné sestavy v drezuře. Ty ovládla suverénní Britka Dujardinová.

Martin Maivald dokončil i kros

Vítězství ve volné úloze na hudbu, tzv. küru, si připsala Britka Charlotte Dujardinová s Valegrem. Díky spolupráci s tímto zázračným koněm tak už v 29 letech získala všechna velká vítězství, které drezura nabízí: zlato na olympijských hrách, tituly mistra světa a Evropy, vítězství na festivalu v Cáchách i ve finále světového poháru.

"Jsem v sedmém nebi. Že jsem uzavřela tenhle týden takovým způsobem, je prostě fantastické," řekla Dujardinová. Za vítězkou skončila na druhém místě Němka Langehanenbergová s Damon Hillem a na třetím Nizozemka Cornelissenová s nestárnoucím sedmnáctiletým Parzivalem.

Sobota patří v Normandii krosu pro soutěž ve všestrannsoti. Na jeho startovní listině je i Martin Maivald, který sice byl se svým provedením první části soutěže, tedy drezurní zkoušky, spokojen, ve výsledcích se ale zařadil až na 75. místo.

Hlavní zprávy