58. Rally Šumava Klatovy

Domácí titul patří pozemkářům Litic. Titul mezi ženami má Slavia

Pozemkáři Litic vybojovali potřetí v klubové historii mistrovský titul. Ve finále v Rakovníku Plzeňané porazili obhájce extraligového prvenství Slavii Praha na nájezdy.

Pozemkáři Litic jsou novými domácími šampiony

Po titulech z let 2010 a 2019 dobyli hokejisté plzeňských Litic pohár pro českého mistra potřetí v klubové historii. Dominik Bystřický za stavu 1:1 pět minut před koncem rozehrál trestný roh a na konci kombinace ho i sám zakončil.

Slávisté ale i podruhé v utkání našli odpověď, krátce před závěrečnou sirénou vyrovnal na 2:2 Martin Capouch. V nájezdech byli o něco šikovnější hráči Litic, jejich mistrovskou radost odpálil Ondřej Hes, který se těsně vešel do osmivteřinového limitu.

Souboj obou klubů v ženském finále dopadl naopak. Slávistky vedly od sedmé minuty po trestném rohu zahraném na teč Veroniky Novákové, ve druhé půli přidaly do sítě Litic další góly a po vítězství 4:0 mají dvaadvacátý titul v samostatné extralize.