Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Olympijský magazín

Dobrý vstup na SP v Lucernu. V semifinále je pět českých posádek

Lucern (Švýcarsko) - Pět českých posádek si dnes v Lucernu zajistilo postup do semifinále třetího dílu Světového poháru ve veslování. Výhrou v rozjížďce začali na jezeře Rotsee skifaři Ondřej Synek, Miroslava Knapková, a hned po prvním startu se mezi dvanáct nejlepších kvalifikoval i dvojskif lehkých vah Ondřej Vetešník, Jan Vetešník. Nedělní vyvrcholení nabídne v přímých přenosech ČT sport a náš web.

Ondřej Synek
zdroj: ČTK/AP autor: Urs Flueeler

Další dvě posádky - dvojskif Lenka Antošová, Kristýna Fleissnerová a čtyřka bez kormidelníka Matyáš Klang, Martin Basl, Adam Štěrbák, Kornel Altman - se do semifinále dostaly přes opravy.

Z bojů o postup do finále již vypadli trochu nečekaně dvojskif David Jirka, Michal Plocek a dále dvojka bez kormidelnice Martina Stillerová, Kateřina Kopecká, dvojskif lehkých vah Daniela Nacházelová, Ricky Nencini i čtyřka bez kormidelníka lehkých vah Michael Humpolec, Miroslav Vraštil, Jiří Kopáč, Jan Hájek. Všechny čeká start ve finále C, tedy boj o 13. místo. Opravy pojede párová čtyřka Petr Buzrla, Jakub Houska, Ondřej Hollas, Štěpán Havlíček.

Do závodu vůbec nenastoupila dvojka bez kormidelníka Lukáš Helešic, Jakub Podrazil, neboť Podrazil onemocněl.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy