Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP Itálie

Desátá partie skončila remízou a Carlsen je obhajobě už velmi blízko

Desátá partie zápasu o mistra světa v šachu neměla vítěze, což hraje do karet obhájci Magnusi Carlsenovi. Norský šachista totiž nad Janem Něpomňaščim vede 6,5:3,5. 

Magnus Carlsen a Jan Něpomňaščij
zdroj: ČTK/AP

Úřadujícímu šampionovi chybí k udržení trůnu jediný bod, potřebuje tedy ve zbývajících čtyřech partiích ještě jednou zvítězit nebo uhrát dvě remízy. Rozhodnuto může být už v pátek, kdy je po dni volna na programu jedenáctá partie. Další dvě se případně budou hrát v sobotu a v neděli.

Souboj v Dubaji neměl celkově posedmé vítěze, Carlsen ale vyhrál tři z předchozích čtyř partií a prakticky rozhodl o obhajobě. V úterý mu Něpomjaščij dopřál zvýšení náskoku na tři body po začátečnické chybě, dnes se ruský hráč marně snažil útočit, ale nepomohl mu ani nezvyklý tah v úvodu a na Carlsenovu obranu nevyzrál. Po dvou hodinách a pěti minutách se soupeři po 41 tazích dohodli na remíze.

Je nám líto, video expirovalo.
Carlsen je po desáté partii blízko obhajobě šachového trůnu

Jednatřicetiletý Carlsen je mistrem světa od roku 2013 a na dosah má už čtvrtou úspěšnou obhajobu. Něpomňaščij získal právo vyzvat Nora díky vítězství na dubnovém Turnaji kandidátů.

Hlavní zprávy

Nejčtenější články