Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Hokej v 10 minutách

"Dělník" fárá vždy. Jak Satoria svým nadhozem popletl Řeky

Baseballový nadhazovač Ondřej Satoria byl jednou z klíčových českých zbraní v utkání s Řeckem, kterému reprezentace překvapivě zcela dominovala (14:0). Satoria soupeře popletl především svým nadhozem zvaným "dělník". Češi mají jistý postup a v utkání se Španěly budou hrát už "jen" o prvenství ve skupině. Přímý přenos sledujte v úterý od 17:20 na ČT sport a ČT sport Plus.

Čeští baseballisté na domácím ME
zdroj: Facebook.com / Baseball Czech

Opora ostravských Arrows měla na vítězství nad Řeckem klíčový podíl. Soupeře Satoria nepustil ani jednou do nebezpečné pozice. "Když si to teď uvědomuji, tak je to šílené, že se mi to povedlo na 45 nadhozů. To je takový úsporný balíček. Jsem rád, že se díky tomu mohu klukům vrátit zase co nejrychleji na kopec a pomoci jim v dalších zápasech," podotkl.

Řečtí pálkaři si nedokázali poradit především s jeho nadhozem známým jako "dělník." Jde o "changeup", který vypadá jako rychlý míč, ale padá do země. Na březnovém World Baseball Classic s ním "nachytal" i hvězdného Japonce Šoheie Ohtaniho. "'Dělník' fárá vždy. A když nefárá, tak jsem v průseru a v průseru je i celý tým," uvedl s úsměvem Satoria.

Jistý triumf nad Řeckem po sedmi směnách ho překvapil. Soupeř se totiž opíral o řadu hráčů z amerických univerzit. "Také jsem čekal tužší odpor. Ale s catcherem Martinem Červenkou jsme to skvěle mixovali. Dařilo se mi nadhozy skvěle umisťovat, takže jsme je k ničemu moc nepustili. A útok šlapal jako hodinky," líčil Satoria.

Češi o triumfu rozhodli hlavně ve čtvrté směně, kde si doběhli pro devět bodů. Eric Sogard a William Escala se i v utkání blýskli homeruny. "Nikdy jsem asi nezažil, že bychom dali s reprezentací devět bodů v jedné směně," řekl Satoria a marně si v reprezentaci vybavoval duel, kdy by jeho tým vyhrál 14:0. "Jedině v žákovské kategorii, když jsme porazili Turecko 50:1," doplnil Satoria.

Musíme uspět proti všem soupeřům

Národní tým uzavře v úterý působení ve skupině proti Španělsku. Proti osmnáctinásobným medailistům se utká o vítězství ve skupině A. "My si věříme na kohokoliv, a jestli chceme medaili, musíme porazit všechny. Jdeme do toho naplno a zkusíme to urvat," řekl Satoria. "Určitě musí šlapat obrana, která musí být proti takovýmto týmům bezchybná. Jinak věřím, že máme natolik kvalitní sestavu, že nějaké body dáme," uvedl Satoria.

Proti Španělům se Češi pokusí zopakovat poslední vítězství z loňského finále kvalifikace na World Baseball Classic. Tehdy národní tým uspěl 3:1 "Budou nám mít co vracet. Možná budou trochu naštvaní a namotivovaní. My můžeme hrát uvolněně, protože máme postupem ze skupiny splněno. Máme volné ruce a zkusíme urvat co nejlepší výsledek," dodal Satoria.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články