Magazín EURO 2024

Deblkanoisté Veselý se Šloufem jsou mistry světa do 23 let

Minsk - Tomáš Veselý a Radek Šlouf získali v deblkajaku titul mistrů světa do 23 let. V závodu na 1000 metrů na šampionátu rychlostních kanoistů v Minsku navázali na své nedávné evropské zlato z Plovdivu.

Tomáš Veselý a Radek Šlouf
zdroj: ČTK autor: Libor Zavoral

Veselý se Šloufem předčili německou posádku Landes, Reuschenbach, třetí byli Rusové Sinjavin a Spesivcev, kteří s náskokem vedli, ale nezvládli závěr. "Kluci jeli suprově. Zvládli do toho dát, na co mají," řekl trenér mistrů světa i Evropy Jan Souček.

O medaile na kilometrové trati bojovaly tři české lodě. V juniorské kategorii skončili na pátém místě kajakář Michal Čeřovský i deblkanoe Petr Fuksa, Daniel Kořínek.

Veselý se Šloufem pojedou v neděli ještě finále se čtyřkajakem, kde tvoří posádku s Lukášem Neprašem a Jakubem Zavřelem.

Závod o medaile čeká v neděli také juniorský čtyřkajak Vojtěch Procházka, Čeřovský, Jakub Stejskal a Martin Sobíšek.