Následuje
Hory horempádem

Deblkanoisté Radoň s Dvořákem mají bronz na kilometru

Duisburg - Deblkanoisté Jaroslav Radoň a Filip Dvořák vybojovali na MS v rychlostní kanoistice medaile na olympijské kilometrové trati. Pátou loď z loňských olympijských her v Londýně porazili pouze vítězní Maďaři a druzí Rusové, kteří byli rychlejší než česká posádka skoro o sekundu. Českou posádku v neděli čeká ještě finále pětistovky.

Bronzový tým. Kanoisté Jaroslav Radoň, trenér Libor Dvořák a Filip Dvořák
zdroj: ČT sport autor: Vít Chalupa

"Euforie, krása," křičel pětadvacetiletý zadák posádky Filip Dvořák a těšil se z životního úspěchu: "Dnes jsme na to skutečně měli. A tím, že jsme na medaili dosáhli z nevýhodné první dráhy, jsme potvrdili, že už jsme zkušení závodníci." Háček Jaroslav Radoň si dal dárek k úterním 27. narozeninám. "Konečně jsme to prolomili a poprvé skvěle zajeli finiš. Snad prvně jsem cítil, že nám loď skvěle jede, možná letí. To byl parádní pocit," radoval se Radoň.

Česká posádka se na medailové pozici pohybovala od prvního mezičasu, na kterém byla těsně druhá za vítěznými Maďary Vasbányaim a Mikem. V polovině závodu se před Čechy dostali Rusové Melantěv a Pěrvuchin.

Radoně pobavil hlasatel

"Jeli jsme skutečně na krev a já si z toho závodu vůbec nic nepamatuji. A tak to má být. Navíc z první dráhy není kontakt s ostatními, takže jsem až v závěru podle řevu našich fanoušků slyšel a pochopil, jak na tom jsme," vyprávěl Dvořák a Radoň doplnil: "Konečně jsme prodali vše, na co jsme se tak nadřeli, a zúročili tříletou práci celého týmu."

Deblkanoisté Radoň s Dvořákem získali na MS bronz na kilometru

Do něj patří také trenér Libor Dvořák, otec Filipa. Dva postřehy si odnesl Jaroslav Radoň z životního závodu, který dal zapomenout na zklamání z pátého místa na loňských olympijských hrách v Londýně. "Na startu mě pobavili, když nás hlasatel představoval jako posádku Czechoslovakia. A snad už jsme konečně plnohodnotnými členy Armády České republiky, protože jeden z šéfů Dukly nám říkal, že mu dlužíme pořádný výsledek. Tak tady ho má," poznamenal Radoň.

Jana Ježová obsadila při své premiéře na světovém šampionátu šesté místo na dvoustovce. "Jsem nadšená. Chtěla jsem být do šestého místa, což se mi podařilo, k tomu jsem chtěla předjet aspoň jednu z holek, které běžně nepředjíždím, a to se mi taky podařilo," uvedla Ježová.

Hlavní zprávy