Následuje
ODM 2020: Studio

Cyklistická smíšená štafeta vybojovala v Nankingu první zlato

Nanking (Čína) - Čeští sportovci mají za sebou zatím nejpovedenější den na Olympijských hrách mládeže v čínském Nankingu. Vybojovali tři medaile a mají jich už celkem pět. Tu nejcennější, zlatou, má smíšená cyklistická štafeta.

Češi vybojovali na Hrách mládeže tři medaile včetně zlata

Štafeta byla kombinací cross country a silniční časovky. Bikerské úseky absolvovali Průdková a Rajchart, silniční okruh Lehký s Noskovou, která Italku Sofii Begginovou porazila o centimetry.

"Hrozně jsem se bála, protože Italka je velice silná závodnice. Navíc nechtěla střídat a začala se na nás dotahovat skupinka. Tak jsem za to vzala. V poslední zatáčce mě tlačila do bariéry a pak ještě jednou v cílové rovince. Zmáčkla jsem se, co to šlo, a nakonec to dopadlo výborně. Ale bylo to o galusku," řekla Nosková, nejmladší členka týmu.

Bronzový kanoista Krištof Hájek se vyrovnal i s novinkou, která se v Nankingu zkouší - tratí ve tvaru osmičky, po které se jezdí ve dvojici vyřazovacím způsobem. "Je to hodně o síle, loď musíte otočit. Docela si myslím, že mi to sedělo."

Nejsmutnější českou medailistkou byla výškařka Michaela Hrubá. Favoritka závodu zaostala za osobním rekordem o šest centimetrů a musela se spokojit s bronzem. "Trápila jsem se hodně s technikou a měla jsem tuhé nohy, bylo to celkově špatné," zhodnotila závod.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy