Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Golf Time

Choupenitche na Grand Prix v Turíně zastavil opět až ve finále olympijský vítěz

Bronzový olympijský medailista v šermu fleretem Alexander Choupenitch má velkou formu. Potvrdil to v Turíně, kde skončil druhý na silně obsazené Grand Prix. Stejně jako před dvěma týdny v Paříži nestačil český reprezentant až ve finále na olympijského vítěze z Tokia Cheung Ka Longa z Hongkongu. Díky tomu se zároveň přiblížil postupu na olympiádu do Paříže, kde by měl obhajovat bronz.

Je nám líto, video expirovalo.
Choupenitch na Grand Prix v Turíně urval stříbro

"V kvalifikaci jsem se hodně přiblížil prvním dvěma šermířům z Evropy, kteří mi trochu v průběhu sezony utekli. Teď zbývají dva turnaje a dělí nás mezi sebou jenom tři body, takže to bude bitva až do konce," uvedl Choupenitch v tiskové zprávě s tím, že do Paříže postoupí v první fázi kvalifikace z Evropy pouze dva nejlepší.

Devětadvacetiletý Choupenitch měl v Turíně velmi náročný los, ale postupně přešel přes pět soupeřů včetně dvojnásobného mistra světa Francouze Enza Leforta i úřadujícího šampiona Itala Tomassa Mariniho. S ním prohrával v boji o postup do čtvrtfinále už 7:13, ale osmi zásahy v řadě dokázal skóre otočit.

"Na posledních Světových pohárech jsem nepředváděl výkony, jaké jsem chtěl, takže mám radost, že v Turíně jsem bojoval a předvedl fakt dobrý výkon. Celkově to byl neuvěřitelný den," uvedl Choupenitch, který byl na Grand Prix druhý pouze před devíti lety v Šanghaji. Kromě toho má na kontě i dvě třetí místa.

Choupenitchovu radost zvýraznil i fakt, že úspěchu na severu Itálie dosáhl před zraky své rodiny či předsedy českého svazu Oldřicha Kubišty. "Jsem nadšený, že se mi povedla velká věc pro český šerm, a ještě před rodinou," prohlásil brněnský rodák, který v Tokiu vybojoval první tuzemskou olympijskou medaili po více než sto letech.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články