Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SK Slavia Praha - SK Interobal Plzeň

Choupenitch ovládl evropskou kvalifikaci fleretistů a postoupil na olympiádu

Česká olympijská výprava má dalšího zástupce. Šermíř Alexander Choupenitch si triumfem v evropské kvalifikaci fleretistů v Madridu zajistil místenku do Tokia. Po startu v Riu de Janeiro v roce 2016 se tak zúčastní druhých Her v kariéře.

Fleretista Alexander Choupenitch
zdroj: ČTK autor: Šimánek Vít

"Turnaj byl velice těžký a každý soupeř byl nepříjemný. Byl to hodně specifický turnaj a jsem rád, že se mi povedlo vyhrát," řekl Choupenitch.

Šestadvacetiletý Choupenitch splnil roli jednoho z favoritů kvalifikace, kterou prošel suverénně. Pět výher si připsal ve skupině a další čtyři v play-off. V rozhodujícím souboji narazil na Alexe Tofalidese a soupeře z Kypru porazil přesvědčivě poměrem 15:6.

Je nám líto, video expirovalo.
Choupenitch se kvalifikoval na olympiádu do Tokia

"Finále jsem absolutně dominoval a poslední zásah byl nádherný, protože jsem na posledním metru vyskočil a bodl soupeře do zad. To bylo skvělý," řekl brněnský rodák. Před finále si řekl, že ještě nejde o poslední souboj dne. "Domluvili jsme se s fyzioterapeutem, že nás čeká ještě další zápas. Nebral jsem to jako finále, abych se v hlavě trošku uvolnil."

Choupenitch uspěl v kvalifikaci po náročném roce. Kvůli pandemii koronaviru se rok nekonaly soutěže. "Bylo těžké se připravovat, ale já jsem věděl, na co se chystám, a každý den jsem to měl na paměti," prohlásil. Večer před kvalifikací si při přípravě zbraně přehrál v hlavě uplynulých dvanáct měsíců. "Co jsem všechno musel udělat, kolik tréninků jsem odjel a povedlo se mi to. Má ta moje práce smysl," uvedl bronzový medailista z mistrovství Evropy v roce 2018.

Na Hry v Riu se kvalifikoval ze světového žebříčku a v Brazílii vypadl v 1. kole. Své ambice pro Tokio si nechává pro sebe. "Nechte se překvapit," usmál se Choupenitch.

Další dva čeští zástupci neuspěli, kordistka Michala Pěchovová ani Petr Wachsberger v šavli nepostoupili ze skupiny. V neděli je českou nadějí především kordista Jakub Jurka, kvalifikovat se zkusí rovněž fleretistka Andrea Bímová.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy