Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
ŠKODA CUP - Velká Bíteš - Brno - Velká Bíteš

Čeští squashisté dosáhli na mistrovství světa týmů historického úspěchu

Nejlepšího výsledku na světovém šampionátu týmů v historii dosáhli na Novém Zélandu čeští squashisté. V závěrečném utkání totiž porazili Hongkong 2:1 a obsadili deváté místo. Dosavadní maximum z MS vylepšili o dvanáct pozic. Titul obhájil Egypt po finálovém vítězství nad Anglií.

Je nám líto, video expirovalo.
Čeští squashisté obsadili 9. místo na MS týmů

Daniel Mekbib sice úvodní zápas prohrál, ale následně národní tým vyrovnal po skreči druhého duelu. Viktor Byrtus a Tsz Kwan Lau se totiž na začátku třetího setu srazili, český reprezentant nemohl kvůli zranění lýtka pokračovat a rozhodčí kvůli zavinění soupeře přiřkli vítězství jemu.

Rozhodnout proto mohl Jakub Solnický, který prošel turnajem bez nalezení přemožitele. "Poslední zápas jsem si velice užil, mám rád rozhodující a napínavé bitvy. Hrálo se mi super. Všichni jsme podali na šampionátu maximální výkony. Troufnu si říct, že takový výsledek se už jen tak nepodaří zopakovat," uvedl Solnický.

Trenér Ondřej Uherka po historickém úspěchu připomněl, že squash bude za pět let v Los Angeles olympijským sportem. "Věřím, že se tam naši hráči nebo hráčky mají velkou šanci podívat. Pět let je dlouhá doba a já doufám, že se nám tímto výsledkem podařilo inspirovat nadcházející generace," přál si kouč.

Šesté zlato z MS získal Egypt. Za Anglii přitom ve finále nastoupili Mohamed a Marwan Elshorbagyovi, kteří se v minulosti podíleli na dvou egyptských titulech.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články