Následuje
MS 2020 Itálie

Čeští raftaři i raftařky jsou absolutními mistry Evropy

Loučovice (Českokrumlovsko) - České posádky TR Teva v kategorii R6 ženy a TR Hiko v kategorii R4 muži se staly absolutními mistry Evropy v raftingu. O jejich triumfu na šampionátu, který se jel na Vltavě pod lipenskou přehradou v Loučovicích, rozhodl dnešní sjezd přes Čertovy proudy, který obě posádky vyhrály. Raftaři TR Hiko nenašli přemožitele v žádné ze čtyř disciplín, závodnice TR Teva nevyhrály pouze slalom, v němž je předčily Jezinky.

Česká posádka na MS v raftingu
zdroj: ČT4

Závěrečný sjezd byl náročný zejména pro ty posádky, které startovaly jak v kategorii čtyřmístných raftů, tak i šestimístných. Ráno se na trať vydali závodníci na šestimístných člunech a raftařky TR Teva si s přehledem pohlídaly vedoucí pozici. Do cíle dorazily s náskokem 78 sekund před Slovenkami, třetí dopádlovaly Jezinky. Stejné pořadí bylo i v celkovém hodnocení ME.

Mezi muži měli nejlepší výchozí pozici před závodem čeští raftaři TR Hiko, ovšem náročný sjezd jim nevyšel podle představ, a tak se museli spokojit s třetím místem. To znamenalo v celkovém součtu pád na třetí příčku. Naopak druhý český raft TR Rafting Morava si spravil chuť po druhém místě ve slalomu a sjezd vyhrál s půlminutovým náskokem před posádkou z Německa. Ta se tak mohla v cíli radovat z celkového vítězství.

Odpoledne nastoupily na start čtyřmístné rafty a posádka TR Hiko vrchovatou měrou napravila selhání v kategorii R6. Před druhými Slovinci měli v cíli náskok 21 vteřin a na šampionátu tak na čtyřmístných raftech neprohráli jediný závod. Třetí místo ve sjezdu i v celkovém hodnocení získala mladá posádka Hanace Rafters.

Překvapivého vítěze měla kategorie R4 ženy, ve které si ve sjezdu nejlépe vedly Belgičanky a tento výsledek jim otevřel cestu k celkovému prvenství. Pro stříbro si na Čertových proudech dojela druhá slovenská posádka, bronz získal český raft TR Teva. Druhý český tým TR CK Bartoněk dojel čtvrtý a celkově skončil na páté příčce.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy