Touchdown

Čeští hokejbalisté porazili na MS i Švýcary, čekají je Bermudy

Zug - Čeští hokejbalisté po sobotní výhře nad Řeckem 4:1 zvládli úspěšně i druhý zápas na mistrovství světa v Zugu a zdolali domácí Švýcarsko 3:2. Ve 37. minutě rozhodl Jiří Benedikt.

Radost českých hokejbalistů
zdroj: ČT24 autor: ČT24

Český tým se dostal do vedení v sedmé minutě, kdy s koncem přesilovky tečoval střelu Jana Pospíšila Martin Kruček, jenž si tak připsal už svou třetí trefu na turnaji. V další početní výhodě zvýšil střelou z úhlu Jan Bílý. Ještě v první třetině využili přesilovku také domácí a Jana Jirotku překonal Yves Stucki.

V 25. minutě se skóre měnilo opět v přesilovce a z vyrovnání se radovali Švýcaři. Kadlecův výběr sice odolal více něž minutu ve třech proti pěti, ale následně už vyrovnal Raphael Mellinger. O rozuzlení se postaral Benedikt, který oběhl branku soupeře a překonal Pascala Melligera. Do turnaje vstoupily také české hokejbalistky a vyhrály nad domácím Švýcarskem 5:2.

Hokejbalisté na MS udolali Švýcarsko

Švýcarsko - ČR 2:3 (1:2, 1:0, 0:1) Branky: 14. Stucki, 25. R. Melliger - 7. Kruček, 12. Bílý, 37. Benedikt.