TCL V Repre

Českým pozemkářkám se zázrak nepovedl, ve čtvrtfinále padly s Nizozemskem

České pozemní hokejistky svůj velký úspěch z minulého halového mistrovství světa nezopakují. Ve čtvrtfinále šampionátu vypadly po debaklu s jasnými favoritkami a obhájkyněmi zlata z Nizozemska 3:8.

České pozemkářky prohrály ve čtvrtfinále HMS s Nizozemskem

Češky od začátku zápasu tahaly za kratší konec, když po poločase prohrávaly už 0:4. V druhém poločase se ovšem výkon českých pozemkářek výrazně zlepšil, a dostaly se dokonce na rozdíl pouhých dvou branek, když snížily na 3:5. Nizozemky ale nakonec v posledních fázích zápasu uzavřeli skóre na vítězných 8:3 a v semifinále se utkají s Ukrajinou, která rovněž vyhrála 8:3, a to nad Švýcarskem.

Do semifinále halového mistrovství světa v Berlíně se také probojovaly Bělorusky, které si poradily s Australankami 5:2, a v souboji o finále se tak střetnou s domácími Němkami, jež porazily Polsko 3:1.