HC Oceláři Třinec - HC Dynamo Pardubice

Český šachista Navara skončil na ME čtvrtý

Gjakova (Kosovo) - Český šachista David Navara obsadil čtvrté místo na mistrovství Evropy, které dnes skončilo v Kosovu. Prohrál jen s ruským velmistrem Ernestem Inarkijevem, který se stal překvapivě celkovým vítězem. Na turnaji nestartoval nikdo z nejlepší světové dvacítky.

Navara skončil čtvrtý na ME v šachu

Navara, který je na žebříčku FIDE na 22. místě, byl největším favoritem. Zopakovat loňské stříbro z Jeruzaléma se mu ale nepodařilo. V jedenáctikolovém turnaji vyhrál šest partií a čtyřikrát remizoval. Vedle Inarkijeva se před něj dostali ještě Igor Kovalenko z Lotyšska a Baadur Jobava z Gruzie.

Výsledky zajistily Navarovi účast ve Světovém poháru, který se bude hrát v příštím roce v Tbilisi, i posun na 19. místo světového žebříčku. Další čeští šachisté skončili až daleko za ním. 50. příčku obsadil Zbyněk Hráček, 75. Jiří Štoček a 83. Viktor Láznička.