Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv Z 1984: Dukla Praha - Metaloplastika Šabac

Česko zná svého sportovního střelce roku. Stala se ním Mazurová

Praha – Vítězkou ankety Sportovní střelec roku v České republice se stala Nikola Mazurová.  Jako zatím jediná tuzemská reprezentantka vybojovala účastnické místo pro olympijské hry v Riu díky šesté pozici na zářijovém mistrovství světa v Granadě v malorážce na 3x20 ran.

Je nám líto, video expirovalo.
Nejlepším sportovním střelcem roku je Mazurová

Mazurová dostala od 36 profesionálních trenérů a členů výkonného výboru Českého střeleckého svazu 62 bodů a při premiérovém vítězství v anketě porazila o tři body brokaře Davida Kosteleckého. Třetí místo obsadil pistolář Martin Strnad, který získal 45 bodů.

Na anketních lístcích 16. ročníku hlasování se objevilo sedm jmen. Na prvních dvou místech bylo hodnocení vyrovnané, vítězka byla zařazena třináctkrát na první místo, Kostelecký dvanáctkrát.

Juniorem roku se stal brokař Pavel Vaněk, za největší talent je považována brokařka Barbora Šumová, která na MS v Granadě vybojovala ve své věkové kategorii bronz.

Cenu prezidenta Českého střeleckého svazu za mimořádný výkon v roce 2014 dostal Tomáš Těhan z Dukly Plzeň za třetí místo na mistrovství světa v neolympijské disciplíně velkorážní pistole na 30+30 ran.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy