Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Slovensko - Česko

České štafety se s MS v orientačním běhu rozloučily dobrými výkony. Muži byli čtvrtí, ženy páté

Poslední závod na mistrovství světa v orientačním běhu v Norsku sice českým barvám medaili nepřinesl, výborné výkony ale ano. Ve štafetě v náročných podmínkách obsadili muži čtvrtou příčku, ženy pak byly páté.

Je nám líto, video expirovalo.
Mužská štafeta byla s MS v orientačním běhu čtvrtá, ženská pátá

Po celodenním vytrvalém dešti byl terén značně podmáčený. Mužskou štafetu parádně rozběhl Pavel Kubát, který byl hodně aktivní a s nepatrnou ztrátou na čelo předával na 3. místě.

Do druhého úseku vyběhl netradičně i s čelovkou Miloš Nykodým, který zaváhal v postupu na 12. kontrolu a ztratil tři pozice. Vojtěch Král se na posledním úseku dostal před štafety Norska a Švýcarska a nakonec finišoval na 4. místě.

"My jsme spokojení. Mrzí mě tedy ta jedna chyba, nevím, jestli by to ten závod ovlivnilo nebo ne. Kdyby nám ale někdo před startem řekl, že budeme čtvrtí, tak bychom brali," řekl Nikodým.

Po šesti letech se mezi světovou elitu probojovala i česká ženská štafeta. Vendula Horčičková v úvodu udržela kontakt s čelem a předávala šestá. Na druhém úseku se činila Denisa Kosová, jež posunula štafetu na 5. místo pouhých 9 sekund od medaile. Pátou příčku pak v závěru udržela věkem ještě juniorka Tereza Janošíková.

"Jsem nadšená. Vím, že máme na Top 6 už asi 4 roky, a jsem ráda, že zrovna tady v Norsku se nám to povedlo, takže spokojenost," dodala v cíli Horčičková.

Za dva roky se lesní šampionát uskuteční v České republice.

Mistrovství světa v orientačním běhu v Östfoldu (Norsko) - štafety:

Muži: 1. Švédsko 1:40:42, 2. Finsko -1:34, 3. Francie -1:43, 4. ČR (Kubát, Nykodým, Král) -1:50.

Ženy: 1. Švédsko 1:35:49, 2. Švýcarsko -4, 3. Rusko -1:07, ...5. ČR (Horčičková, Kosová, Janošíková) -4:42.

Hlavní zprávy