Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
IJF World Tour 2021 Gruzie

České gymnastky skončily na prořídlém ME páté

České gymnastky skončily na mistrovství Evropy v soutěži družstev páté. Tým ve složení Aneta Holasová, Dominika Ponížilová, Sabina Hálová, Magdaléna Coufalová a Natálie Brabcová zopakoval v šestičlenném finále umístění z kvalifikace.

Aneta Holasová
zdroj: ČTK autor: Václav Pancer

Z vítězství se radovaly gymnastky Ukrajiny, které získaly 154,663 bodu a navázaly na triumf svých krajanů z minulého týdne. Favorizované Rumunky porazily těsně o 167 tisícin bodu, bronz v Turecku vybojovalo družstvo Maďarska.

Češky získaly ve finále 140,530 bodu a jejich účinkování na šampionátu skončilo. Do nedělního finále na jednotlivých nářadích se žádná z reprezentantek nedostala. Nejblíže postupu byla Ponížilová, která skončila v kvalifikaci desátá na přeskoku.

Je nám líto, video expirovalo.
O zlatu v soutěži družstev na ME rozhodly dvě desetiny

Budoucí olympioničce Holasové se nedařilo, na přeskoku byla čtrnáctá a na kladině šestnáctá.

V Mersinu, který jako pořadatel zaskočil po odstoupení Baku, chybějí kvůli pandemii koronaviru reprezentantky řady silných států, jako je Rusko, Nizozemsko, Británie, Francie nebo Švýcarsko.

Výsledky ME ve sportovní gymnastice žen

Družstva: 1. Ukrajina (Bačynská, Hubarevová, Motaková, Radivilovová, Varinská) 154,663, 2. Rumunsko 154,496, 3. Maďarsko 151,597, ...5. ČR (Coufalová, Hálová, Holasová, Ponížilová, Brabcová) 140,530.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy