Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Češi slaví úspěchy na světovém poháru veslařů, Synek opět vyhrál

Mnichov – Skifař Ondřej Synek vyhrál i druhý závod světového poháru v Mnichově. Jeho suverénním výkonem navázal na tři týdny staré prvenství ze slovinského Bledu. Sestry Lenka a Jitka Antošovy vybojovaly druhé místo v závodě dvojskifů. Na stupně vítězů se prosadila i čtyřka bez kormidelníka lehkých vah Miroslav Vraštil, Jiří Kopáč, Jan Vetešník, Ondřej Vetešník, která obsadila třetí místo. Miroslava Knapková po zdravotní pauze začala sezonu čtvrtým místem.

Jubilejní desáté vítězství ve světovém poháru si připsal skifař Ondřej Synek, když dnes vyhrál stejně jako v Bledu stylem start - cíl. Stříbrný olympijský medailista z Pekingu vedl půl kilometrů před cílem bezmála o tři a půl sekundy a o jeho vítězství nebylo pochyb. Za ním se odehrával souboj o druhé místo, z kterého nakonec vyšel vítězně Hacker, který porazil olympijského šampiona Nora Olafa Tufteho.

Ondřej Synek

"Trochu mě překvapuje, že to vychází. Ale nedělám nic jinak než dříve. Nevím, kde se to ve mně vzalo. Jestli to přišlo s tím, že jsem o rok starší?"

Knapková, jejíž přípravu na sezonu narušilo zranění kotníku a poté nemoc, musela už v sobotu svést velký boj o účast ve finále. Postupové třetí místo ve své semifinálové jízdě uhájila o devět setin. Ve finále jela od začátku na posledním místě, ale díky zrychlení v závěru se posunula na čtvrtou příčku. Zvítězila s ohromným náskokem běloruská legenda Jekatěřina Karstenová-Chodotovičová, Knapkové scházelo ke stupňům vítězů 2,59 sekundy.

Sestry Antošovy podlehly jen Britkám a skončily druhé

Jitka Antošová

"V porovnání s minulým světovým pohárem jsme se vůči soupeřkám zlepšily o čtyři vteřiny, což je za tři týdny hodně dobré."

Antošovy ve finále podlehly jen Britkám Anně Watkinsové a Katherině Graingerové, které si zopakovaly tři týdny staré prvenství ze Slovinska. České reprezentantky, které v Bledu dojely na čtvrtém místě, dnes na vítězky ztratily 2,36 sekundy.

Čtyřka bez kormidelníka lehkých vah rozjela finále nejrychleji a v polovině dvoukilometrové trati vedla. Nakonec se musela sklonit před britskou a dánskou posádkou, od které ji dělilo jen 38 setin. Poslední šesté místo obsadila v témže závodě bez kormidelníka čtveřice Michal Horváth, Milan Bruncvík, Milan Doleček a Jan Gruber. Za vítěznými Australany zaostali o více než osm sekund.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy