Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv Z 1984: Dukla Praha - Metaloplastika Šabac

Češi se chtějí na domácím MS vrátit na nohejbalový trůn

Brno – Finálová účast v singlu a zlato ve dvojicích a trojicích, takové jsou cíle české nohejbalové reprezentace před domácím mistrovstvím světa v Brně. Všechny tři tituly obhajují Slováci, kteří také budou znovu nejvážnějšími konkurenty výběru trenéra Petra Guldy. Český tým před čtyřmi lety v Nymburku získal pouze dvě stříbrné medaile a jedno třetí místo. Na šampionátu, který od 18. do 20. listopadu hostí Městská hala Vodova, se představí nohejbalisté z 21 zemí.

Utkání Česko - Slovensko
zdroj: ČTK autor: Josef Vostárek

"Pokud nevyhrajeme ve dvojicích a trojicích zlaté medaile, tak to bude velké zklamání. Výkonnost na to máme a chceme ji potvrdit. Nechceme si dělat alibi, že nám stačí jen stříbro. To jsme měli už v Nymburku," řekl prezident Českého nohejbalového svazu Kamil Kleník.

Je nám líto, video expirovalo.
Nohejbalisté touží na MS v Brně po dvou zlatech

Problém nohejbalu spočívá v tom, že se soupeři nedají tak snadno zmapovat jako v jiných sportech. "Nevíme, jak se úroveň nohejbalu ve světě změnila. V nominaci jsem vsadil na zkušené hráče, které by neměla velká divácká kulisa zaskočit. Není prostor na to, abychom někoho zkoušeli," řekl trenér Petr Gulda.

V nominaci jsou Pavel Kop, Martin Müller, Radek Pelikán, Jakub Pospíšil, Lukáš Rosenberk, Petr Topinka (všichni Modřice), Jiří Doubrava (Benešov), Jakub Mrákava (Čakovice), Jan Vanke (Karlovy Vary) a Ondřej Vít (Žatec).

V soutěži trojic i v jednotlivcích budou mít čeští nohejbalisté za soupeře Rumunsko a postupujícího z kvalifikace. V soutěži dvojic bude soupeřem vedle postupujícího z kvalifikace tým USA.

"Rumunsko bude nepříjemným protivníkem, moc jsme si ho do skupiny nepřáli. Ale takový byl los. Možná je lepší podobného soupeř potkat už ve skupině," komentoval los kapitán českého týmu Radek Pelikán.

O šampionát je mezi diváky velký zájem. Na nedělní finálový program v hale s kapacitou tři tisíce diváků už zůstalo v předprodeji pouze deset procent vstupenek. Na sobotní program je prodáno 2000 vstupenek. 

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy