Následuje
Volejbalový magazín

Čechům se na ME nedařilo, do osmifinále prošla jen Štrbíková

Gdaňsk (Polsko) - Ve třetím kole dvouhry na mistrovství Evropy v Gdaňsku uspěla ze čtveřice českých stolních tenistů jen Renáta Štrbíková. Dvaatřicetiletá hráčka dnes porazila čerstvou evropskou šampionku v soutěži družstev Li Ťie z Nizozemska 4:3 na sety a postoupila do osmifinále. V něm se dnes večer utká s o pět let starší maďarskou hvězdou Krisztinou Tóthovou.

Renáta Štrbíková
zdroj: ČTK autor: František Zálewský

Štrbíková se potřetí za sebou na ME střetla o postup do osmifinále s rodačkou z Číny a na třetí pokus uspěla. Nad Li Ťie vedla už 3:1, ale nakonec si postup zajistila až v sedmém setu, který vyhrála 11:8. "Od pátého setu se mi začaly únavou třást ruce. Opravdu, už dlouho jsem se tak nenadřela. Nutila jsem se k jedinému, hrát maximálně trpělivě a útok si dobře připravit. Už jsem s ní dvakrát prohrála, takže tentokrát jsem zvolila trochu jinou taktiku. Hrála jsem víc přes forhend, což byla pochopitelně pro mě větší práce, ale vyplatilo se to," řekla Štrbíková na oficiálním webu České asociace stolního tenisu.

Po sedmisetových bitvách naopak skončili ve třetím kole Dmitrij Prokopcov a Dana Hadačová. Ta smazala manko 0:3, ale v sedmé sadě podlehla naturalizované Lucemburčance Ni Sia-lian 12:14. Prokopcov prohrával se Slovincem Bojanem Tokičem 1:3, ale vyrovnal a rozhodující set ztratil v poměru 11:13.

Navíc vypadl i ze čtyřhry, v níž si společně s Petrem Korbelem po čtvrtečním úspěchu nad druhými nasazenými Němci dělali zálusk na boj o medaile. Ve třetím kole však prohráli s ruským párem Pajkov, Livencov 2:3.

 

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy