Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
V šachu

Brazílie odhalila logo olympiády 2016

Rio de Janeiro - Organizátoři olympijských her v roce 2016 v Riu de Janeiro slavnostně odhalili logo, jež vzešlo z původních téměř 140 návrhů. Představení grafického symbolu premiérových her v Jižní Americe sledovalo na slavné pláži Copacabana krátce před příchodem Nového roku kolem 1,5 milionu lidí.

Logo kromě tradičních pěti propletených olympijských kruhů a nápisu "Rio 2016" tvoří tři postavy - oranžová, zelená a modrá - v pohybu s propojenýma rukama. "Logo ukazuje vášeň a proměnu. Vášeň všech obyvatel Ria a Brazilců pro sport a oslavy. A proměnu, že hry už přicházejí do Ria a Brazílie," uvedl prezident organizačního výboru Carlos Nuzman.

Podle organizátorů symbol her odráží kulturu města a reprezentuje jeho přírodní krásy a rozradostněné obyvatele. Design loga prý stojí na čtyřech pilířích - nakažlivé energii, harmonické různorodosti, bujné přírodě a olympijském duchu. "Chci pogratulovat týmu Ria ke zvolenému logu, které je velmi inovativní a kreativní. Opravdu odráží vizi Ria a Brazílie pro tyto hry," uvedl prezident Mezinárodního olympijského výboru Jacques Rogge, jenž se odhalení loga účastnil.

Do soutěže o tvorbu grafického ztvárnění her se přihlásilo téměř 140 agentur, z nichž osm to po několikerém zúžení dotáhlo až do závěrečné fáze. Patnáctičlenná mezinárodní porota nakonec vybrala návrh agentury Tátil z Ria.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy