Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Cyklistika ČR 2024

Boxlakrosová reprezentace zvítězila na ME i nad favorizovanou Anglií

Turku - Boxlakrosová reprezentace zvítězila i ve druhém utkání na mistrovství Evropy ve Finsku. Po porážce domácího výběru si připsala výhru také nad atraktivním soupeřem z Anglie. Češi dokázali zvítězit 19:14. Národní tým si s předstihem zajistil vítězství v základní skupině a výhodnější los pro čtvrteční čtvrtfinále. V posledním utkání skupiny poměří Češi síly s Němci.

Radost české boxlakrosové reprezentace
zdroj: Čzech Lax

Češi se tentokrát do soupeře zakousli hned a na rozdíl od předchozího utkání se zlepšila produktivita střelců. Na první dvě branky Peška soupeř zareagoval hned třikrát, ale pak opět zaúřadovali čeští střelci.

Velmi tvrdé utkání mělo stejný průběh jako legendární hokejové bitvy s Kanadou. Jedenáct naturalizovaných Kanaďanů v anglickém týmu, se zkušenostmi z nejvyšších kanadských soutěží, předvedlo celou škálu prvků k ovlivněni zápasu.

V průběhu první poloviny utkání si udržovali Češi mírný náskok a když ve třetí periodě přidali další branky, přenesli si do závěrečné periody příjemný, pětibrankový náskok.

Čtvrtá čtvrtina přinesla "Kanadu" se vším všudy. Hity, provokace, simulování, zdržování brankáře. Češi udrželi otěže zápasu ve svých rukou a důvod k radosti díky výhře 19:14 byl na světě.

Nejvyšší vítězství nad evropskou lakrosovou velmoci se významně zapíše do více než třicetileté lakrosové historie v Česku.

Hlavní zprávy

Nejčtenější články