Hokej v 10 minutách

Boxlakrosisté nestačili ve finále mistrovství Evropy na Izrael

Turku - Až ve finále mistrovství Evropy našla česká boxlakrosová reprezentace svého přemožitele. V souboji o kontinentální titul podlehli rovněž do té doby neporaženému Izraeli, čtvrtému týmu z posledního mistrovství světa, 7:8.

Česká boxlakrosová reprezentace
zdroj: ČT sport autor: Miroslav Knotek

Český tým si na cestě turnajem poradil s favorizovanou Anglií, domácím Finskem a hned dvakrát se silným Německem, proti Izraelcům ale musel většinu času dotahovat.

Do zápasu přitom vstoupili výborně, jako první tým na turnaji dokázali Izrael zatlačit do defenzivy a ve 2. minutě Radek Skála otevřel skóre.

Soupeř ale zejména zásluhou skvěle hrajícího Kyle Bermana otočil na 3:1, Petr Poupě s Jiřím Košťálem však dokázali ještě do konce první čtvrtiny vyrovnat.

Vyrovnaná bitva pokračovala i v dalším průběhu utkání, zatímco český tým měl opticky více ze hry, Izraelci se mohli opřít o lepší produktivitu.

V 55. minutě ještě vyrovnal veterán Pavel Došlý na 7:7, na třetí zásah Bergmana už ale Češi odpověď nenašli.

Izraelci s řadou naturalizovaných Kanaďanů a Američanů v sestavě získali pro svou zemi první evropský titul v kolektivním sportu v historii.