Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Bojovník Procházka si věří i na titulový zápas a nechce nic podcenit

Vtrhl do prestižní UFC jako blesk a o víkendu vyhrál i druhý zápas. Po vítězství nad Američanem Dominickem Reyesem českého MMA bojovníka Jiřího "Denisu" Procházku zaskočila otázka, jak by se stavěl k titulovému zápasu. O pár desítek hodin už by si ho ale představit dokázal, ovšem rád by počkal, jak dopadne zářijová bitva o titul mezi Polákem Janem Blachowiczem a Gloverem Teixeirou z Brazílie.

Jiří Procházka
zdroj: ČTK autor: Toman Petr

"Až potom bych se chtěl jasně rozhodnout. Příprava na Blachowicze nebo vítěze tohoto duelu musí být fakt důkladná. Je to titulový zápas, to se nesmí podcenit," řekl Procházka na on-line tiskové konferenci po návratu do Česka.

Český šampion japonské organizace Rizin přiznal, že jej dotaz na titulový zápas brzy po výhře nad Reyesem zaskočil.

"Když jsem si po zápase sedl za mikrofon a rovnou se mě ptali, že půjdu o titul, tak jsem si říkal: Sakra, fakt? Přišlo mi to rychlé, když jsem si ale pak představil Blachowicze nebo někoho z nich jako titulového vyzyvatele a když jsem teď pocítil Dominicka před sebou, všechny jeho techniky, tak musím říct, že na titulový zápas bych se dokázal připravit," řekl Procházka.

Nejdříve si chce ale hlavně odpočinout a zvolna začít pracovat na svém zlepšení. "Teď bych chtěl tak měsíc dva jet svůj režim s ohledem na to, jaký bude další zápasový plán. Rád bych zapracoval na chybách, které jsem v zápase udělal. Rád trávím čas sám nad sebou a griluji se v tom klidně několik hodin," usmál se Procházka, jenž své triumfální vítězství ještě ani pořádně ze záznamu neviděl.

"Ani jsem neměl možnost číst všechny reakce. K médiím jsem se pořádně nedostal," přiznal.

Potěšila ho chvála mnoha hvězd MMA. "Jasně že jsem rád. Mezi tyhle šampiony bych se chtěl zařadit. Předvedl jsem něco výjimečného, tak to beru jako něco, co jsem si jasně zadal a očekávám to," řekl člen brněnského klubu Jetsaam Gym, který si v Las Vegas připsal dvanácté vítězství a desáté k.o. po sobě.

Procházka do zápasu nastoupil se speciálním copem. Inspiroval se thajskými bojovníky a takzvaným mongkonem. Ozdobou hlavy, kterou používají při rituálním tanci "Wai Khru". A zřejmě ho nesundá. "Měl jsem ho nějakou dobu v hlavě a řekl jsem si, že si ho nechám. Abych v sobě mohl držet spirit, na který jsem najel. Jen bych si rád oddělal umělé příčesky a nahradil je svými vlasy," dodal Procházka.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články