Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Dohráno

Bledá jako druhá Česka získala smlouvu ve světové organizaci UFC

Tereza Bledá podepsala smlouvu se světovou organizací UFC a stane se po Lucii Pudilové druhou Češkou, která se v elitní společnosti představí. Dvacetiletá bojovnice také zná termín své premiéry a jméno první soupeřky, to ale musí oficiálně oznámit UFC.

Tereza Bledá
zdroj: Facebook Terezy Bledé

Bledá usilovala o smlouvu na začátku září v televizní show Dana White's Contender Series, ale přestože porazila Nayaru Maiaovou z Brazílie jasně na body, šéf organizace se rozhodl jí kontrakt nenabídnout. Dnes na sociálních sítích oznámila, že smlouvu přece jen podepsala.

"Naprosto skvělá zpráva. Nemůžu uvěřit, že se to stalo. Když se sny stávají skutečností...," napsala Bledá na Facebooku. "Je to tak, Tereza má smlouvu s UFC. Podepsala kontrakt na čtyři zápasy. Známe datum zápasu i soupeřku, ale tady čekáme na oznámení od UFC," uvedl trenér André Reinders pro web kaocko.cz.

Bledá je vycházející hvězdou české scény MMA. Loni v prosinci se stala první ženskou šampionkou domácí organizace Oktagon. Vyhrála všech šest zápasů, které ve smíšeném bojovém umění absolvovala. V UFC bude čtvrtým českým zástupcem vedle Pudilové, šampiona polotěžké váhové kategorie Jiřího Procházky a Davida Dvořáka.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články