Následuje
SP Francie

Autoklub chce zlepšit bezpečnost na silnicích, pomáhá i FIA

Praha - Zástupci Autoklubu České republiky (AČR) dnes za přítomnosti prezidenta Mezinárodní automobilové federace (FIA) Jeana Todta představili kampaň "Nedej příležitost!", kterou se chtějí pokusit zlepšit bezpečnost na silnicích.

Todt se objevil v Praze, FIA pomáhá kampani na zlepšení bezpečnosti na silnicích

Kampaň odstartuje v lednu a na jejím začátku se AČR chce zaměřit na zlepšování řidičských dovedností účastníků silničního provozu. "Chceme, aby si i motoristé ověřili pravdivost rčení: 'Těžko na cvičišti, lehko na bojišti,'" uvedl viceprezident AČR Jan Šťovíček. "Bezpečnost na silnicích je zásadním tématem, kterému se chceme výrazně věnovat," doplnil.

Zejména reklamními spoty chtějí řidiče přesvědčit, aby využívali služeb center bezpečné jízdy, tzv. polygonů. A to nejen v případě, že potřebují smazat trestné body. Vedle spotů bude mít kampaň například i svoje webové stránky a bude prezentována na sociálních sítích.

Na vzniku kampaně se grantem ve výši 30 000 eur podílela FIA. "Otázka bezpečnosti silničního provozu je pro FIA hodně důležitá. Řekl bych, že je to klíčová otázka. Každý den zemře na silnicích 3 500 lidí. Před nedávnem byl velký rozruch kolem eboly, na kterou zemřelo 7 000 lidí, a mobilizovaly se vlády. Všichni ví, že je potřeba, aby se bezpečnost na silnicích zlepšila," řekl Todt, jenž do Prahy přicestoval, aby se zúčastnil vyhlášení mistrů zóny střední Evropy.

Podobnou kampaň, ale mezinárodního charakteru s názvem "FIA ACTION FOR ROAD SAFETY", Todt v Česku prezentoval před třemi lety, kdy se jako host představil na Barum rallye ve Zlíně. "Jsem si jistý, že tato kampaň měla odezvu. I díky tomu, že jsme ji představili při tak vrcholném sportovním podniku, tak se dostala mezi veřejnost. Všichni zaznamenali, že nejde jen o automobilový sport, ale i bezpečnost má svůj význam," uvedl prezident AČR Roman Ječmínek. "Kampaň pokračuje i v současnosti. Jakákoliv osvěta je žádoucí, aby se bezpečnost radikálně zlepšila," zdůraznil Ječmínek.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy